Skocz do zawartości

Waterman Hemisphere czy Sheaffer Gift Collection 100?


Polecane posty

Nie miałem tego Sheaffera, ale ono ma chyba taką samą stalówke jak Prelude, którym dość długo pisałem. Oba pióra pisały całkiem dobrze i trudno mi jednoznacznie powiedzieć która jest lepsza. Jeżeli chodzi o te konkretne dwa pióra to wybrałbym Hemisphere z uwagi na to że błyszczący metal niezwykle trudno utrzymać w dobrym stanie. Już nie chodzi o to że się wyjątkowo łatwo rysuje, ale też o to że wydaje się być ciągle popalcowany, a jak się długo pisze to i bardzo śliski.

Edytowano przez Aventador13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jedno i drugie i z każdym z nich miałem mniejszy bądź większy problem. Waterman miał problemy ze startem i potrafił przerywać w trakcie pisania, nie pamiętam co dolegało Sheaffer gift 100, ale szybko go odsprzedałem. W zbliżonej cenie kupiłbym Kaweco student albo jakieś piórko Faber Castell.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba modele brałem pod uwagę przy zakupie. Ze sklepu wyszedłem z Kaweco Student.

Watermana Hemisphere chciałem kupić używanego, największym zaskoczeniem po spotkaniu go na żywo była jego niewielka średnica. Pióro jest smukłe, ale dla mnie za szczupłe.

Scheaffer Gift 100 wydawał mi się wygodniejszy, ale i tak przegrał ze Studentem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaweco to świetne pióra. Nie jestem specjalistą ani kolekcjonerem, jak koleżanki i koledzy z forum ale pióro intensywnie użytkuję na co dzień od kilku lat. Co kilka tygodni/miesięcy zmieniałem producentów, modele i grubość stalówek, kupowałem i sprzedawałem kolejne pióra. Tym sposobem przetestowałem co najmniej kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt różnych piór. Potrzebowałem pióra niedrogiego, wytrzymałego, lekkiego, małego i jednocześnie wygodnego w użytkowaniu z bdb stalówką, które zawsze będę miał przy sobie. Tym sposobem trafiłem na Kaweco Classic Sport. Na tę chwilę od dłuższego czasu jest to moje jedyne pióro, które zawsze mam przy sobie. Użytkuję je codziennie, do wszystkiego i w każdych warunkach. Niestety jakieś dwa tygodnie temu stała się tragedia... zgubiłem moje Kaweco :( Niewiele się zastanawiając zamówiłem kolejne identyczne i jest tak samo dobre jak poprzednie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...