Skocz do zawartości

Pilot Plumix - podciekający atrament


Gość

Polecane posty

Pytanie do pilotów ;) - czy to normalne zjawisko, że w tym piórze atrament podpełza aż do samego końca sekcji? Widać to dobrze na zdjęciu poniżej. Prawda, że na stalówkę nie wyłazi (na razie), ale wygląda to nieestetycznie. Pióro niedrogie, pisze dobrze, ale martwi mnie ten efekt. I jeszcze jedno, czy ktoś z Was wyciągał tę stalówkę? Jeśli tak, to jak to się robi? Bo mam zamiar wstawić ją do Pilota MR. 

Plumix.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachodzenie atramentu do tego miejsca jest całkowicie normalne. Stalówka i spływak są na wcisk, wystarczy pociągnąć.

EDIT:

Dorzucam fotkę z widocznym Pluminixem posiadającym identyczną sekcję

mxKZRFI.jpg

Edytowano przez yegr00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Rinke napisał:

Tak, będzie pasować, stalówki w tych dwóch modelach są wymieniane między sobą.

No to voilà, biorę się za przeszczep. Dzięki bardzo za porady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Po jakimś czasie stwierdzam, że naboje tzw. "uniwersalne" pękają w Pilotach. Tzn. dokładnie to pęka sam wpust i powodem tego jest to podciekanie atramentu, o którym pisałem w lutym. Zastąpiłem nabój chińskim konwerterem, który z kolei był kupiony za grosze jako: "uniwersalny", a okazał się o dziesiątą część milimetra za luźny do Kaweco DIA2. W ten sposób doszedłem do odkrycia, że Pilot stosuje lekko nadwymiarowy króciec spływaka (iglicę), która nie do końca lubi się z nabojami europejskimi. W skutek tego pekają im dziubki i sączy się atrament. Rozwiązanie to konwerter. Najlepszy chińczyk, bo za grosze :) Zdrówka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...