Skocz do zawartości

Dobrze piszące i wyglądające pióro


Mosak

Polecane posty

I jeszcze atrament. W moich piórach Noodlersy czuć aż na zębach, Pelikan jest lekko szorstki, z kolei KWZ błękitny #5 i Perle noir od Herbina dają świetny poślizg.

Jedną z lepszych stalówek F, którymi pisałem to była blaszka od Kaweco (w kolorze złotym)- ale tutaj możesz trafić różnie, nie ma reguły. Bardzo gładka jest też M od Plumixa (ale to stub/italic, więc wymaga dyscypliny w trzymaniu stałego ułożenia względem papieru) a sam Plumix jakość ma koszmarną... (trzeba przeszczepiać stalówkę).

Zawsze jeszcze można (o ile nie trafi się na produkt fabrycznie spaprany) wysłać pióro do przeszlifowania u "pendoctora".

Edytowano przez drEvil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łomatko, ciężko... zajrzyj na strony paru sklepów internetowych od piór itp. Wytypuj parę modeli- tutaj i tak się głową nie wybiera...😉 potem się zobaczy. Chińczyki to też niezły pomysł.

Pamiętaj, że większość popularnych marek piór wiecznych bierze stalówki od 2 głównych producentów (Bock i Jowo), Parker/Waterman mają własne (co nie znaczy, że lepsze).

Edytowano przez drEvil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej dwa  może nieoczywiste ale sprawdzone sposoby na wydanie 250 PLN na dobrze, lekko i płynnie piszące pióra:

1/

Kaigelu 316 - stalówka M, dość oczywista  inspiracja Parkerem Duofoldem Centennial, do kupienia choćby od yc guo /ebay/. Posiadam wersję Amber, jestem bardzo zadowolony.

Do tego Moonman M100 -niemiecka stalówka F  Schmidt, nienachalna inspiracja klasycznymi modelami Sheaffera. Posiadam wersję Renessaince Red trudno w tej chwili dostępną ale inne też nie są od macochy.  Pióro pisze lekko gładko i przyjemnie nawet dość suchym brązowym Pelikanem 4001. Kupiłem od kicute z aliexpresu.

2/

Wing Sung 3008- Stalówka F z opcja dokupienia M /niestety też dość cienko piszącej/. Wyraźna inspiracja TWSBI. Praktycznie nic nie kosztuje a fajnie pisze. Przeważnie -:)

Do tego używany, powiedzmy raptem sześćdziesięcioletni egzemplarz w dobrym stanie z dobrą, dobraną do preferencji użytkownika stalówką Pelikan P140. Pióro inspirowane wszystkim co najlepsze. Nie do kupienia w sklepie za rogiem ale odrobina cierpliwości i uważnej lektury Forum czy serwisów aukcyjnych może zaowocować wspaniałym piórem, choćby trzeba odrobinę nagiąć budżet.

Uwagi ogólne - co dwa pióra to nie jedno-:)

Im grubsze ziarno tym większa szansa na "gładkie" pisanie. I na to, że zobaczy się, co się napisało teź😀

Edytowano przez ink diver
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu się nie poczuwałem ekspertem, co najwyżej marudą-malkontentem. :-P

MR ma wydatny schodek pomiędzy sekcją a korpusem- mnie np. przeszkadza- trzeba niestety pomacać. Z samej stalówki (M) byłem zadowolony.

Lamy LX- droga wersja Al-Stara... z tych piór brałbym Safari.

Edytowano przez drEvil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...