Skocz do zawartości

Famiglia 140


MarcinEck

Polecane posty

La Famiglia 140

Tak sobie nazwałem na użytek domowy kilka piór o dużym stopniu pokrewieństwa:
Na początek, patrząc od dołu 140stka klasyczna, pasiasta (to „Pelikan mojego Ojca”)
a potem, owoc żmudnych wielomiesięcznych czy wieloletnich poszukiwań i polowań czyli poszczególne kolory 140stki…
Jakby mi ktoś zazdrościł to odsyłam na stronę WWW Martina Lehmanna – tam dopiero można się zorientować, że brakuje mi  kolorów : grey, ligth tortoise czyli jasnoszylkretowej, brown (o ile takowa istniała) no i żółtej z niebieskimi końcówkami (sic!) …
Ponieważ zaś Martin zalicza do tej Rodziny także Pelikana 120, więc na kolejnych zdjęciach jest Pelikan 120 w wersji zwykłej i, powyżej, w późniejszej bo z lat 70. wersji Merz&Krell (widać różnice w wymiarach, uskoku (lub jego braku) przy pokrętle tłoczka, klipsie i ściętym ringu skuwki).
Do Famiglii dołączam ostatnio zdobytego Pelikana 150 (lub wg. niektórych 151), z okresu po 1997r. w bardzo podobnej kolorystyce. To według mnie „zstępny” 120stek … (ten pierwszy dołu na fotce 3 i 4)
I wreszcie, na koniec obie 120stki tym razem z towarzyszeniem ich „wstępnych” (można by powiedzieć, że to jest stryjeczny dziadek IBIS i cioteczny dziadek Rappen)
Miłego oglądania !

9c8ed54bf9094ff7med.jpg

20e94e019d926180med.jpg

685758dc6ad759e7med.jpg
TU u samej góry jest rzadki model pelikan 300 (czyli wielkość czterysetki, ale kształt captopu i pokrętła tłoczka jak w 140stce.
c1a7fa7fc0ef9184med.jpg
Tu też 300 u samej góry...
e4e5588e6ccbbab5med.jpg
Od dołu : Rappen, powyżej IBIS (powojenny)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...