Skocz do zawartości

Montnblanc - stałowka OB (OBB?) i problem


mihauk

Polecane posty

Cześć,

Męcze się z jednym piórem. A konkretnie z Montblanc 146 ze stalówka OB (chć moze nawet OBB). Czesto piszę stalówkami stub, czy to.,9mm czy nawet 1,5mm czy 1,9 mm, ale z ta OB walcze i nie moge jej ogarnąć. Oblique w Montblanc nie jest jakieś ostry - 15% mniej wiecej na oko, ale i tak nie moge znaleźć "sweet spot" w ułozenieu reki i pióra. Co ciekawe mam jeszcze 144 z OB i tam nie mam problemu aż takiego, ale moze to dlatego że stalowka jest znaczie bardziej elastyczna. 

Jakie macie doświadczniea z oblique? Mozliwe ze stalówce dolega coś wiecej niż to ze jest oblique, ale nie jestem w stanie tego jednoznacznie stwierdzić. Na co zwrócić uwagę? 

Serio mysle o tym żeby sprzedać to pióro lub wymienić się z kimś na M lub B jeśli akurat ktoś woli oblique. 

 

Jakie macie doświadczenia do Oblique? 

 

Michał 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem sie :

1) że dostane fajne porady na PW ;) Dziękuję. Choć zwykle na takich forach sa publiczne wlasnie po to by mogli korzystac inni. 

2) że zaczne sie przekonywać do tej stalówki. Jest bardzo wymagająca do mojej rozchwianej i niestabilnej dłoni, uczy pokory ;) 

Bede nadał jak postępy moze nawet odważę się próbke pisma pokaząc, choć ostrzegam - pisałem STARASZNIE i przygoda z piorami zaczeła sie od tego ze postanowiłem coś z tym zrobić. Syn dwojga lekarzy - pisze gozej niz oni oboje ;) Ale robie postępy ;) 

 

Michał 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...