Skocz do zawartości

Cisza ale Cisza przed Burzą KWZ Ink


Topaz

Polecane posty

Cieszę się i nadal będę cieszył się podczas pisania naszym forumowym atramentem - Cisza przed Burzą, produkcja limitowana na 2018 rok, KWZ Ink. Dlatego kilka zdjęć, opinii i refleksji.

 

052136546fe0d138.jpg

 

Po pierwsze kolor: wielopłaszczyznowy, optycznie to blue black, ciemny granat ze śladami turkusu; pozornie smutny; ale potrafi zaświecić w jaśniejszych miejscach wesoło i właśnie turkusowo, kolor jest bardzo nasycony, kryjący;

 

342c3fd0f8c7633e.jpg

 

Po drugie właściwości: delikatnie cieniuje, ale nie narzuca się z tym cieniowaniem, jest kryjacy nawet w światłach; nie strzępi nawet na słabych papierach; schnie dosyć długo, do 20s, mi nie przeszkadza, ale to za długo jak na atrament o uniwersalnym kolorze; przebija, i to trzeba wyraźnie zaznaczyć - sporo tych przebić, lubi przechodzić na drugą stronę i w liniach i kropkach pisanych tekstów; nie rozmazuje sie po wyschnięciu i potarciu palcem; ma bardzo dobry przepływ, jest mokry i startuje od razu, nawet po kilku minutach w otwartym piórze;

 

703de23fa1b758da.jpg

 

051f0ac78e98ea87.jpg

 

Po trzecie emocje: bardzo mi się podoba,  i mimo, że wole jaśniejsze niebieskie i dużo pisze turkusami, to Cisza przed Burzą jest ostatnio zawsze w jakimś piórze zalana; to atrament wielopłaszczyznowy w swoim specyficznym granacie, atarment z burzą przez duże B; przebijanie jest oczywiście jego słabością,  ale mi nie przeszkadza, piszę głównie notatki jednostronne,  a przy oficjalnych dokumentach, jak przebija zwracam uwagę - "kupcie sobie lepszy papier, nie drukujcie dokumentów na makulaturze";  polecam zdobycie tego atramentu  i pisanie dla przyjemności  oglądania jego koloru;

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pytanie do KWZ Ink. Czy odrobina (cokolwiek to oznacza) dodanej wody destylowanej może poprawić szybkość wysychania? Bo oststnio dużo nim piszę i jedyne, co chciałbym poprawić to wysychanie. Przy lepszych papierach wysycha nawet do 20-25 s, czasami rozmazuję swoje notatki.

Tak tylko pytam, bo sam nie chcę eksperymentować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...