Skocz do zawartości

Pelikan EDELSTEIN Star Ruby Ink of the year 2019


Topaz

Polecane posty

  • 1 month later...

Pelikan potwierdza, że w tym roku Star Ruby to atrament roku. Piszą o nim " … Ta piękna, bordowo-różowa wersja kolorystyczna jest częścią zwycięskiego wyboru spośród ponad 1200 pomysłów na atrament. Jest związana ze szlachetnym kamieniem  „rubin gwiaździsty”, który ukazuje błyszczące kryształy w środku."

 

479fb33340562d7a.png

Źródło zdjęcia: pelikan.com

Edytowano przez Topaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2019 o 11:18, Topaz napisał:

Podobno w tym roku taki kolor będzie modny.

  Nie do wiary...:o  ale się "wpasowałem"  z moją "purpurką", wyszło bardzo podobnie jak w tych ciemniejszych tonach.

W poście:  "Robimy atrament kolorowy..."

1 godzinę temu, Klerk napisał:

  Ponieważ nam pióro w prawdziwie kardynalskim kolorze postanowiłem zrobić purpurowy atrament.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, alrun napisał:

Ja osobiście spodziewałam się trochę ciemniejszego koloru.  

Ja też. Może dlatego, że chciałbym żeby tak było :) 

I tak go kupię, lubię czerwienie. Jestem pewien, że już mam czerwień wyglądającą jak ta na zdjęciach Pióromaniaka. Ale nie mogę sobie przypomnieć co to za atrament, więc... kupie sobie Pelikana :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie marketingu korporacyjnego. No tego nie lubię u Pelikana  (no może gorszy jest jeszcze Graf von Faber Castel), zdjęcie Star Ruby jest przerobionym kolorystycznie Ruby.

Także kolor to ocenimy dopiero w piórach. Pióromaniak już ma i może ocenić. 

 

2e3eca62a21e7e1e.png

Źródło zdjęcia: pelikan.com

Ja osobiście Ruby wypisuję już kolejny rok, bo nie mam gdzie za bardzo, bo wolę KWZ Ink Czerwony #1.

Edytowano przez Topaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie rzuci nieco więcej światła na kolor Star Ruby (papier to Apica Premium):

53110565_2792439664315495_13607424908853

54377053_2792439670982161_39571936603401

55609095_2792440017648793_43209923496824

Vibrant Pink i Rhodonite są praktycznie nie do odróżnienia. Benzaiten to kolor odróżniający się od pozostałych (pudrowy róż). Star Ruby to czerwień z zauważalnym różem, a Lamy Ruby i Iroshizuku Bishamonten są niemal czerwone.

Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...