Skocz do zawartości
Marshall

Pióro w przyborniku / pojemniku na biurku - stalówką do góry, czy do dołu?

Polecane posty

Jak w temacie...

Przybornik na pisadła na biurku - jak lepiej przechowywać pióro w pionie? Stalówką do góry, czy do dołu?

Czy to w ogóle ma jakieś znaczenie? Pióro używane co dzień, z ew. przerwami 2-3 dni...

Dobre :D Panowie macie oboje rację, każdy sposób jest dobry. Myślę że po części zależy to od samych piór, pióra "suche" lepiej startują gdy przechowujemy je stalówką w dół, te "mokre" stalówką do góry a uniwersalnym sposobem jest trzymanie w poziomie ;)

:) @Marshall, sprawa doświadczenia niestety, część trzymam do góry stalówką (np. Lamy Persona, Pelikan 200, Platinum Preppy, Visconti Pericle), część do dołu stalówką (np. Senator Regent, Parker IM, Monteverde Invicta), część leży (np. Lamy Dialog, Visconti Monte Carlo, Faber Castell Ambition). Niestety zachowują się różnie w zależności od dłuższego (2-3 dni) położenia. Trzeba doświadczalnie sprawdzić.

No jest jedno pióro, któremu to obojętne - Platinum #3778. Po miesiącu, w każdym położeniu, pisze od pierwszego punktu. :) 

Jasne, jasne, załapałem.  :)

Chcę sobie zrobić taki przybornik drewniany i się zastanawiałem nad tym tematem. Ale jak widać, nie ma złotego środka....  Będą więc eksperymenty.

U mnie na biurku wygląda to w ten sposób, jak widać na załączonym obrazku, wszystkie stalówki skierowane są ku górze.....

ograniczeniem jest średnica otworów w przyborniku.

jLqPyG0.jpg?1

Ha!!

Dokładnie coś takiego chcę sobie zrobić! U mnie też będą do góry stalówką, bo otwory będą 10 i 12mm, skuwki z klipsami nie wejdą, a otworów o większych średnicach nie chcę, bo wtedy będą się za bardzo od pionu odchylać.

Fajne to u Ciebie! Co to za drewno jest, wiesz?

Ja na razie nie mam pod ręką  żadnego fajnego kawałka, zrobię sobie z czegokolwiek póki co.

Ja ten stojaczek / stand  kupiłem gotowy, dość dawno temu...... niestety nie pamiętam nazwy....

z pewnością jest to jakiś egzotyczny gatunek.

Na twoim miejscu bym zrobił większe te otwory. Nie wiesz jakie jeszcze pióra będziesz posiadał w przyszłości. Ot takie Lamy Safari ma 12 mm średnicy, a to nie jest najgrubsze pióro.

@yegr00, ja to robię dla zabawy, nauki wprawy. Jestem amatorem.  :)

Tydzień, dwa po tym pierwszym zrobię pewnie drugi, a ten podaruję chętnemu.

Na razie pewnie zrobię to pewnie z sosny ale kręcę się żeby zdobyć klocki dębu, jesionu i jakichś ciekawych egzotyków.

Do 🔺 góry czy do dołu 🔻 ?        DO GÓRY  🗻
Pióro w kontekście przechowywania i dłuższego normalnego używania powinno być szczelne, a w konsekwencji raczej niezbyt szybko wysychające oraz z natury "łatwo startujące".
Wtedy jeśli jest ono dobre (szczelne i szybkie)  to nie będzie żadnego problemu jak chodzi o przechowywanie stalówką do góry,
z punktu widzenia technicznego bezpieczeństwa dostrzegam same korzyści
:  

• prewencja ewentualnego wylania - na skutek zmian ciśnienia i temperatury i ew. felery zbyt kapryśnego cieknącego pióra czy cienkiego atramentu 
  • gdyby wyschło po zbyt długim okresie nieużywania - to zawsze lepiej jak wyschnie atrament w naboju/ konwerterze do którego mamy łatwy dostęp niż jak się skumuluje w sekcji, na spływaku czy kolektorze
  • eksponujemy ozdobny klips na skuwce

Na biurku mam kamienny/marmurowy? stojak na olowki z miejscem na wizytowki.
Kupiony bardzo dawno temu w jakims hotelowym sklepie podczas urlopu.
Piora (te obecnie bedace w uzyciu) mieszcza sie ale nie chce ich porysowac czy uszkodzic...

ae52bee903a2644amed.jpg

aed2a351e16772e2med.jpg

Piora odkladam do drewnianego pojemnika od piora Graf von Faber Castell Pernambuk.

Na zdjeciu: Graf von Faber Castell Stalowka F
oraz
Caran D'ache Swiss Gold Plated G Stalowka B

d9e81896a7e0d1f1med.jpg

85f0752e8c7186e9med.jpg

Cóż, zasadniczo producenci zestawów na biurko, czyli tych wszystkich desk peny`ów, widzą to raczej tak:

image.jpeg

Ale od czego kreatywność... B)

Pozdrawiam,

Thay

Ja czuje sie pewnie jak piora lezakuja i to na powierzchni, ktora ich nie porysuje.

Po glowie chodzi mi kupno starego zestawu (takiego z kalamarzem i miejscem na piora).
Zagladam do tutejszych sklepow z antykami. Milam juz w rekach taki z bialego marmuru z mosiadzem, 
nawet ladny ale niestety nie byla to milosc od pierwszego wejrzenia. To nie bylo TO.