Skocz do zawartości

Jak rozebrać sekcję chińskiego pióra?


brzytwa

Polecane posty

Witam,

posiadam chińskie pióro które leżało dłuuugi czas i co za tym idzie atrament, który był kiedyś w środku, zwyczajnie zasechł na amen.

Postanowiłem je przywrócić do życia, rozebrałem je na tyle ile mogłem, natomiast utknąłem przy sekcji. Udało mi się wyjąć stalówkę natomiast spływak pozostał. Obraca się, przesuwa do przodu i tyłu, ale wyjąć się nie da, jest jakaś blokada. Może ten pierścień metalowy blokuje?

Prosiłbym o informację, czy sekcja jest dalej rozbieralna, czy należy ją tylko przeczyścić?

I jeszcze jedno, ta rureczka (nie wiem czy to jest do odpowietrzania) wchodzi luźno w jakiś otwór do sekcji, czy tak ma być? Pióro nigdy nie było rozbierane.  

20190106_115052.jpg

Edytowano przez brzytwa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hero 443, zobaczę czy mam ten model i napiszę jak to wygląda. Rurka odpowietrzająca jest wsuwana w otwór spływaka, trzeba troszkę mocniej ją wcisnąć do wyczuwalnego oporu, delikatnie. Luźno wchodzi ale wciskając do oporu klinuję się w spływaku. Na razie proponuję moczyć go, postaram się jak najszybciej napisać jak wyciągnąć spływak, czy jest łatwy do wyciągnięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tego modelu, ani podobnego. Mam już nowsze z pompkami które da się wyciągnąć, pasują naboje i konwertery. Sekcje praktycznie takie same ale spływaki już zupełnie inne i do tego są wkręcane. Nie pomogę. Pozostało mi doradzić to samo co kolega TopikSH moczyć aż do skutku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...