Skocz do zawartości

Długopis do 300 złotych


LuciferMornigstar

Polecane posty

Hej wszystkim :) Posiadam już pióro Cross Century II - jestem w nim zakochany. Ale na codzień potrzebuję też długopisu. Który pozwolę sobie rzucić gdzieś na biurko, czasem nie wyłączyć i nie będę płakał i czyścił jak pióro. Długopis ma pływać, ma pisać bardzo lekko ale nie cienkopis, ma być trochę grubszy, moje ulubione to takie co dają wrażenie jakby kredki święconej, pasteli - jeżeli można to tak porównać :D Same wrażenie z pisania tym długopisem mogę opisać na wzór jedynie długopisów o 2-4 złote... Chciałbym mieć coś jednego, na dłuższy czas. Wiecie jak się pisze piórami Crossa? Czy są warte uwagi? Czekam na Wasze propozycje również co do innych pozycji :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, MarcinEck said:

"kredka święcona"?

A co za problem?
Kupujesz paczke kredek, idziesz z nimi do najblizszego ksiedza, przekazujesz mu odpowiednia ilosc banknotow, i jedno czy dwa machniecia kropidlem pozniej masz cale pudlo kredek swieconych.

Aczkolwiek przypuszczam, ze autor watku mogl miec na mysli "kredki swiecowe" ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokup sobie długopis Cross Century II do kompletu i po temacie ;) lub Cross Edge długopis żelowy który po wymianie wkładu na inny typ zamienia się w pióro kulkowe. Długopis nie pasuję wyglądem do serii Century. A z tymi kredkami świecowymi... :clap1:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła :) ale jeśli chodzi o mnie, to nie o literówkę chodziło tylko o same porównanie, przyznam trochę dość ekstrawaganckie czy odważne. Długopis piszący jak kredki świecowe, no takim jeszcze nie pisałem :D Podsunąłem tylko propozycje, osobiście długopisami nie piszę a tym bardziej Crossem. Wydaje mi się że taki komplecik może być wystarczający, a Cross Edge to i dla mnie ciekawostka. Podobno wkład żelowy imituję w pisaniu pióro wieczne, żel ma taką specyfikę, przypomina atrament.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Proponuję Ballograf Epoca z wkładami F. Długopis jest dość tani o bardzo klasycznym wyglądzie, ale wkłady świetnie piszą. Taka ciekawostka, z własnego doświadczenia wychodzi mi, że jeden wkład do Ballografa odpowiada prawie dwóm wkładom Zenitha :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Jeśli długopis, to tylko Waterman (jestem posiadaczem Watermana Hemisphere). Na długopisie Parkera Jottera się przejechałem. Wkłady Parkera blado wypadają w porównaniu z Watermanowskimi. Wkłady Watermana piszą lekko (nie trzeba mocno dociskać ich do papieru) a tusz jest ciemniejszy niż we wkładach Parkerowskich.

Edytowano przez Harding
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...