Jump to content
Marshall

Marshall, moje pióra wieczne

Recommended Posts

Wysłałem wczoraj maila do sprzedawcy odnośnie procesu reklamacji ale odpowiedzi na razie brak.

Próbowałem naboi pelikana, są standardowe, też mają kulkę. A podciśnienie się robi, bo gdzieś się blokuje przepływ, nie puszcza w górę powietrza, w dół więc atramentu.

No ale... Nie chce mi się już. To tanie pióro ale ja 70 zł zapłaciłem za pióro, a dostałem pióro z defektem.

Ale  podoba mi się ono, dobrze mi się nim pisze (jak mokre), mam nadzieję, że mi naprawią/wymienią...

20190100_herbatka_0002.jpg

11 godzin temu, linuxp napisał:

A próbowałeś na nabojach Watermana? Nie wiem jak Pelikanowe ale waterman ma w środku kuleczkę... 

Wydaje mi się, ze gdyby to był problem podciśnienia to w momencie kiedy pioro pisze cieniej i gorzej, to wystarczyłoby go odwrócić stalówka do góry na chwile i później powinno pisać znowu normalnie przez jakiś czas..?

Też stawiam na tworzące się podciśnienie. Było to już nie raz na PWF omawiane. Warto przypomnieć, że podczas procesu pisania - czyli sączenia się atramentu na kartkę papieru - w jego miejsce musi dostać się powietrze. Inaczej "maszyna stop". Sprawdź z nabojem Watermana, tak jak napisał @linuxp

W tych piórach problem tego typu występuje dość często. Było o tym pisane praktycznie wszędzie wiele razy i nie ma jednoznacznej odpowiedzi w czym tkwi problem. Jeden z użytkowników rozwiązał problem przez poprawienie kanalików doprowadzających atrament, sam miałem podobne objawy tylko w innym piórze,również wszystko wróciło do normy po poprawieniu kanalików, głównie w tym króćcu(cienkiej, wystającej części spływaka). Być może zbieżność przypadków, nie stwierdzę jednoznacznie że to jest główny problem.

Ale czy nabój Watermana może czymkolwiek różnić się od naboju czy tłoczka Pelikana?

Raczej nie. Średnica, szczelność... Nie sądzę, żeby naboje Watermana miały jakiś kosmiczny system doprowadzania powietrza. To fizycznie prosta konstrukcja i zasada działania.

No chyba że się mylę?

Reklamacja Watermana Graduate.

Wysłałem go do sprzedawcy. Opisałem problem, napisałem, że testowałem pióro na różnych papierach i z różnymi atramentami, m. in. Waterman, Pelikan.
No i teraz najśmieszniejsze albo i nie... Pióro dotarło już do sprzedawcy i tenże do mnie zadzwonił i główny przekaz był taki, że ja nie powinienem używać innych atramentów niż Waterman, bo producent takie zaleca i już. I jeśli by opisał do serwisu, że używane były inne atramenty niż Waterman to on nie wie co by z tą reklamacją było...

WTF??

Wiecie coś na ten temat? Naprawdę jest to gdzieś napisane, że do Watermana tylko atrament Waterman, bo jak nie to brak gwarancji, piekło i w ogóle dżuma!!?

1 godzinę temu, Marshall napisał:

Wiecie coś na ten temat?

Niestety tylko tyle, że każdy powód do nieuznania reklamacji jest dobry. Wyssane z palca są najlepsze, bo dają jasno do zrozumienia klientowi, że sprzedawca ma go w głębokim poważaniu. 

2 godziny temu, Marshall napisał:

Naprawdę jest to gdzieś napisane, że do Watermana tylko atrament Waterman, bo jak nie to brak gwarancji, piekło i w ogóle dżuma!!?

Nie mam teraz pod ręka żadnego pudełka po piórze ale chyba często jest napisane żeby używać tylko danych akcesoriów danego producenta - stad wiele osób (albo tylko dwie) pisały Ci czy próbowałeś z nabojami Watermana. 

Ale rzeczywiście uważam to za bzdurę jeżeli gwarancja byłaby anulowana jeżeli użyłeś atramentu innego producenta.

To że producent zaleca to jasne ale sprzedawca mnie przekonywał, że producent zezwala wyłącznie na używanie atramentów Waterman.

Nie mam właśnie papierka (instrukcja/gwarancja) Watermana ale nie sądzę, żeby tam był wymóg stosowania wyłącznie atramentu Waterman.

Szukałem w necie, nie ma. Na stronie producenta w FAQ jest instrukcja napełniania ale nic nie ma na temat jakich atramentów używać:

https://www.waterman.com/en/content/15-faq

No nic, ze sprzedawcą się nie spierałem, bo ja tej karty gwarancyjnej nie przeczytałem.
Dałem tylko mu jasno do zrozumienia iż uważam, że opowiada banialuki i tyle. Na razie czekam na info co z moim tanim markowym piórem.

@Marshall To było do przewidzenia, znaleźli wymówkę bo jest zapis w gwarancji że ta nie obejmuję tu cytuję "Ponadto, używanie w instrumentach piśmienniczych Waterman akcesoriów innej marki (wkłady do długopisu, rollera; atramenty w butelce, naboje atramentowe, konwertery) powoduje utratę gwarancji producenta." Tu podaję link do międzynarodowej gwarancji(warunków gwarancji)   https://www.waterman.com/en/content/19-international-warranty 

Rzeczywiście jest. Ale chyba to w sensie, że jeśli te akcesoria/materiały spowodują uszkodzenie. No ale dupochron to dupochron.

Dzięki Syrius!

Trudno, jak mi nie wymienią, nie kupię już Watermana ani Parkera.

...a tak z innej beczki.

Od paru ładnych lat posiadam zestaw długopis + ołówek automatyczny Parkera, stalowy Jotter. Wraz z nim w komplecie było (i jest) proste etui, o takie to wszystko:

20190100_etui_parker_0001.jpg

No teraz noszę ze sobą jeszcze pióro, a nawet dwa, więc się nie mieści. Chwilę szukałem na necie podobnego ale szerszego. Nie ma w czym wybierać, jak jest szerokie to i zbyt długie, grube, a ja chciałem nadal płaskie i z długości takie akurat na moje pisadła.

No to sobie uszyłem...  :)
Może nie jest piękny i gustowny ale dokładnie taki jaki mi pasuje.  :)

20190100_etui_parker_0002.jpg

Swoją drogą to do tego długopisu i ołówka wyraźnie brakuje pióra wiecznego Jotter, nie?

Może bym zakupił póki się nie daj Boże obrażę na markę... ?

Zdecydowanie tak do kompletu :) Dzisiaj masz do wyboru dwa modele pióra P.Jotter starsze pasujące do kompletu długopis+ołówek Jotter Steel CT ogólnie dobre pióro, nie sprawia kłopotów, można je pod tym względem porównać do Vectora i nowa wersja Jotter która już troszkę się różni od poprzednika. Nowy Jotter jest wizualnie jakby większy, bardziej męski ;)