Skocz do zawartości

Parker Urban Core Muted Black GT T2016 - zatyka się


ravenger

Polecane posty

@Lodzermensch trzeba przyznać że jesteś bardzo konsekwentny w swoich opisach ;)  Dla mnie to pióro jest zwykłym Parkerem robionym na sztukę, pióra owszem ładnie prezentujące się ale nie czarujmy się tandetne. Typowa masówka ze znanym logo. Miałem sporo tych piór, część rozdałem, trochę popoprawiałem znajomym których też "zachwycił" wygląd tego pióra. Stalówki są tak samo różne pod względem wykonania, w jednym spływak był dwukanałowy a w większości Urbanów jest jednokanałowy, pióra te cechuje duża różnorodność "jakościowa". Jak się trafi świetny egzemplarz to pisze i jest wszystko OK, jak się trafi "bubel" to pióro ląduje w szufladzie bo szkoda wyrzucić. Staram się napisać coś obiektywnie ale w przypadku tych piór trudno o obiektywizm. Wracając do tematu, ewidentnie mamy do czynienie z drobnymi ale istotnymi różnicami w budowie a raczej wykonaniu elementu jakim jest skuwka. Posiadam lupy zegarmistrzowskie 50 i 80 ale w przypadku moich dwóch egzemplarzy które mi się ostały gołym okiem widać to "coś" na dnie przypominające nakrętkę. Jest spora, nie mierzyłem, nie próbowałem nawet okręcać, przekręcać, ruszać tego elementu. U ciebie zupełnie to inaczej wygląda, bardziej przypomina rzeczywiście Sonneta a ten jest nitowany. Ja już daje sobie spokój z dochodzeniem się jak jest z tymi skuwkami, lubię Parkery ale nie te dzisiejsze tylko stare, prawdziwe Parkery. Do dzisiejszych mam obojętny stosunek, piszą, wyglądają i to tyle. Jednym to wystarczy a drugim już nie :) PS. Dodam na marginesie że nie lubię pisać tym piórem, jest dla mnie niewygodne w "trzymaniu", wygląd starej serii podoba mi się jest ciekawy ale pióro dla mnie nie jest wygodne w użytkowaniu, to też wyjaśnia jaki mam stosunek do tego konkretnego modelu. Z mojej strony koniec tematu, nie widzę sensu dalej zagłębiać się w różnicach jakie (jak widać) można zauważyć w jednym i tym samym modelu pióra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Bardzo pomocny wątek, na którym nikt się nie wymądrzał :) Dzięki wiedzy zdobytej w czasie czytania mam nadzieję, że rozwiązałem problem trudnego startu mojego Parkera. Posiadam dwa - jednym piszę bez problemów, w drugim wymieniłem sekcję przednią, atrament, czyściłem itp. A wystarczyło dmuchnąć w skuwkę - w tym wysychającym duży prześwit, który uszczelniłem. Wielkie dzięki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...