Skocz do zawartości

Witam pióromaniaków.


Takado

Polecane posty

Cześć.

Forum śledzę od dawna i kilka zakupów dzięki Waszej wiedzy  do tej pory poczyniłem.

Jako że w pracy piszę bardzo dużo i, w zasadzie, od pierwszych klas podstawówki tylko piórem to bardzo forum polubiłem, a że charakter pisma mam dosyć nietypowy to do pisania używam nietypowych piór - głównie artpenów Rotringa. Przy tym może ktoś podrzuci od jakich firm tłoczki pasują do Rotringów.

Pozdrawiam wszystkich zakręconych i Wesołych Świąt.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Do piór Rotring pasują standardowe tłoczki, podobnie jak naboje. Co do określeń, nazw, w obiegu mamy kilka nazw określających jeden i ten sam typ. I tak mamy naboje, tłoczki, konwertery - standardowe, uniwersalne lub europejskie z takimi nazwami można się spotkać i one dotyczą jednego i tego samego typu. Tłoczek dobieramy wzorując się na pasujących nabojach, w tym przypadku jest to również tani, standardowy tłoczek, podobnie wygląda dobór konwerterów. Te są droższe ale bardziej solidne, w przypadku zakupu tłoczka, ten można kupować praktycznie w ciemno, byle był standardowy. Przy wyborze konwertera, tu już sugerowałbym jak tylko jest taka możliwość przymierzenie do pióra. Rotringi Artpen mają charakterystyczny korpus, mocno zwężający się i lepiej od razu sprawdzać czy konwerter po prostu zmieści się w piórze. To tyle jeśli chodzi o dobór tłoczka/konwertera. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...