Skocz do zawartości

Nowości u Pelikana


MarcinEck

Polecane posty

Pióro mi się podoba (bardzo)

Więc :

Kochany Panie Pelikan!
Biorąc pod uwagę wszystkie Pańskie zasługi w dziedzinie piór wiecznych uprzejmie informuję, że jestem skłonny przyjąć pióro Herzstueck w prezencie
Nazwisko i adres znane Administracji
Z poważaniem
ME

PS. Między nami mówiąc cena nieco absurdalna. Jakbym miał wolną taką kwotę to kupiłbym stare Toledo, Lizarda, parę Emêge itp i jeszcze by zostało sporo na waciki ...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co można dodać na temat tych piór rocznicowych Pelikana. Na pewno pod względem kolekcjonerskim są warte każdych pieniędzy. Byłem fanem tych piór, już nie jestem. Pelikan stał się taką hieną cenową, nie wnikam czy to zależy od naszego rynku, dystrybucji, nie szukałem prawdy. Pisząc w prost nie mogę sobie dzisiaj pozwolić na zakup takiego pióra, no chyba że pracowałbym w Niemczech dostając w łapę te średnie 2,5 tyś.euro to czemu nie ;) Żarty, żartami ale jeśli chodzi o moje zdanie, Pelikan ostatnio trochę żeruję na swoim wizerunku. Tak na prawdę nic nowego nie wypuszcza tylko cały czas powiela te swoje pióra, tu troszkę złota, tam srebra, szylkrety i inne błyskotki a cały czas to samo pióro i cena w górę. To mnie głównie odwróciło od Pelikana. Pewnie zagorzały fan skarci mnie za te słowa ale niestety tak to widzę, powielany jeden i ten sam schemat. Czy tak wygląda lub musi wyglądać pióro doskonałe? Dla mnie nie, dla kogoś może to być kres wszystkiego. Pióro pokazane na zdjęciu podoba mi się, tylko podoba, dla mnie przeładowane złoceniami no ale to pióro rocznicowe i kolekcjonerskie więc niech będzie, jest ładne. Przepraszam fanów za krytykę, takie mam zdanie na temat dzisiejszego Pelikana, oczywiście ktoś może mieć z goła odmienne zdanie i to też uszanuję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie współczesne Pelikany oglądam sobie za pomocą szkiełka i oka, własnych się pozbyłem, a zbieram te mające pół wieku lub więcej...

Ale jakby dawali Hertzstuecka w prezencie to bym nie odmówił, bo to byłoby niegrzeczne ...;-)

Edytowano przez MarcinEck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...