Skocz do zawartości

Stalówka Kaweco AL Sport "Night edition"


tomaszk1

Polecane posty

Witam wszystkich serdecznie.

Chciałbym prosić o pomoc w rozwikłaniu tajemnicy materiału z jakiego wykonana jest stalówka w piórze Kaweco AL Sport z nowej edycji "night edition". Zaintrygowała mnie niezmiernie cena tejże stalówki. Mianowicie, o ile zwykła stalówka do serii sport, czy to w kolorze złotym, czy srebrnym kosztuje ok 30-40 zł. To stalówka w kolorze czarnym wymaga wyłożenia ponad 120 zł. Stąd zagadka - z czego jest wykonana? Samo pióro w edycji czarno-czarnej nie jest dla mnie specjalnie atrakcyjne. Jednolita czerń, bez jakiegokolwiek, drobnego chociażby przełamania, sprawia na mnie wrażenie plastikowości i jest raczej mało atrakcyjne (oczywiście  jest to całkowicie subiektywna ocena - wiem, ze komuś może się podobać).

Nie wiem czy cena stalówki jest związana z anodowaniem w kolorze czarnym? Czy jest to procedura droższa? Porównując ceny klipsów "retro" w kolorze czarnym, złotym i srebrnym - różnic nie ma. Może więc Herr Gutberlet postanowił trochę "ulżyć" kieszeniom pióromaniaków i tak jak wycenił samo pióro (ok 550 zł) tak też postąpił ze stalówką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że cena za to pióro jest taka jak napisałeś w swoich podejrzeniach. Stalówka w tym piórze to JoWo, stalowa anodyzowana na czarno. Podobnie jak całe pióro, aluminiowe anodyzowane na czarno. Wg.innych źródeł jest to czarny chrom ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióra Kaweco z czarnymi stalówkami są dużo droższe niż inne. Cena samej stalówki jest wyższa pewnie dlatego, żeby zbalansować cenę (procentowa cena stalówki w cenie całego pióra). Jeśli ktoś kupuje pióro za 500-600zł to za stalówkę musi zapłacić więcej niż za taką do pióra za 200-300.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stalówki Kaweco to się nie mogę nie odezwać. Jest droższa, z czysto marketingowej polityki (czyt. pazerności firmy). Gdybyś ją wypolerował, rozciął - to wewnątrz nic nadzwyczajnego stalówka klasyczna. To za co wołają wielokrotność ceny zwykłej stalówki, jest powłoką galwaniczną. A jakby zastosować taką politykę cenową wobec żelazek do prasowania ze stopami anodowymi, to musiałyby też kosztować 3 razy więcej. A nie kosztują. "The show must go on"... Ale jak mawiał mój kolega (galwanizator), z którym razem pracowałem przy wannach galwanizacyjnych: "Ludzie tam wszystko zeźrą.. [kupią]". Pozdrówka :zdrowie:

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, tomaszk1 said:

Może więc Herr Gutberlet postanowił trochę "ulżyć" kieszeniom pióromaniaków i tak jak wycenił samo pióro (ok 550 zł)

Oczywiste jest, ze "edycja limitowana" bedzie drozsza do zwyklych produktow, w koncu na tym tym polega cel jej zrobienia, jednak troche nie rozumiem, dlaczego podajesz tak wygorowana cene?
Chcialem zobaczyc jak wyglada ten model i wyszukiwarka od razu podala mi link do sklepu, gdzie to pioro jest prawie 200 PLN taniej.

Ja rozumiem, ze utrzymanie angielskiej krolowej z dworem jest znacznie tansze anizeli utrzymanie polskiego prezydenta i jego partyjnych kumpli, maja wiec tam nizsze podatki anizeli my. Jednak mysle, ze tak wysokie ceny to nie tylko to, ale przede wszystkim zwykla pazernosc polskich handlarzy (jest takie rosyjskie slowo, ktore bardzo mi sie nasuwa w tym kontekscie: жлоб).
Bo przeciez brytyjski sprzedawca tez musi te piora sprowadzic z Niemiec - wiec koszty logistyczne ma najpewniej bardzo podobne, dopiero potem pojawia sie kwestia ustalenia marzy, no i tutaj nasi posrednicy-handlarze moga naprawde zaimponowac swiatu!

Ciekawe, czy gdy Anglicy juz zrobia Brexit, to wciaz bedzie sie oplacalo tam kupowac?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe. Podaną przeze mnie cenę sprawdziłem w kilku polskich sklepach internetowych. Ta podana przez @Abore nawet z wysyłką z Wielkiej Brytanii wynosi ok. 390 zł. Nadal jest to sporo więcej od innych piór AL Sport, ale jak słusznie zauważyłeś: seria limitowana czy okazjonalna może kosztować więcej i nie powinno to bardzo dziwić. Mnie jednak bardziej chodziło o samą stalówkę. W podanym przez Ciebie sklepie jej cena szybuje do ponad 160 zł. Jednak drogo. Może chodzi o to, żeby "na boku", taniej, nie skomponować sobie pióra limitowanego z części zamiennych? Zagadka pozostaje.

Edytowano przez tomaszk1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minutes ago, tomaszk1 said:

Ta podana przez @Abore nawet z wysyłką z Wielkiej Brytanii

Taki drobny szczegol, wlasnie zobaczylem, ze ten sklep to zadni Anglicy, ale Szwedzi - koncowka ".uk" w adresie mnie zmylila.

Tym niemniej, wychodzi, ze importowane piora w jednym z drozszych krajow Europy (VAT tam to az 25%!), jednak sa tansze anizeli w Polsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...