Skocz do zawartości

Wspolczesnie piora recznie robione


Abore

Polecane posty

Dostalem wlasnie od znajomego adres do sklepu amerykanskiego rzemieslnika robiacego piora - moim zdaniem niektore z nich zachwycaja.

Co prawda sam sobie tego w tym roku jeszcze nie sprawia, ale pomyslalem, ze skoro sezon prezentowy w pelni, to moze komus przyda sie ten link (naprawde nie mam zadnych zwiazkow z producentem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, MarcinEck said:

te pióra nie mają kwiatuszków i metalowych wstawek czy klipsów😉

No to jednak wszystko kwestia gustu - ostatnio podobaja mi sie japonskie zdobienia + brak klipsa, za to obecnosc fikusnych "roll stoppers" (zobaczylem je kiedys na stronie Nakaya - ale tam jedynie za ten sam detal trzeba dolozyc dodatkowe 200-300 USD).

W podanym przez Ciebie polskim adresie niczego takiego nie ma - a ten Amerykanin akurat taki "pakiet funkcjonalno-estetyczny" proponuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pióra p.Marcińskiego są strzałem w 10, bardzo podobają mi się, wzornictwo które trafiło całkowicie w mój gust, do tego stopnia że przyjąłbym dowolne pióro z oferty z zamkniętymi oczami. Oczywiście każdy ma inny gust i o tym nawet nie warto dyskutować, pióra z linku @Abore to też nie są głupie pióra, wydaję mi się że są kierowane bardziej dla pań, sam nie widzę się z takim piórem ale przyznam że ciekawie wyglądają

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś akceptuje brak klipsa i obecność "roll-stopera" /może ktoś wymyśli i wypromuje dobrze brzmiące polskie określenie  tego "dyngsa" -:)/ to polecam pod rozwagę chińskie pióro ze średniej półki wpadającej w ucho marki LIY, model Future.

https://www.ebay.com/itm/LIY-FUTURE-blue-Coral-Sea-Color-Resin-Smooth-Fountain-Pen-F-EF-Nib-With-Ink/323283304232?hash=item4b452fbf28:rk:1:pf:0&var

Gdy je zobaczyłem byłem zauroczony formą, tworzywem i barwą wersji Coral Sea. Później przyszła refleksja, że choć praktycznie nigdy nie używam klipsa to jednak trudno by mi było pogodzić się z jego brakiem. Wydaje mi się również, że skuwka nie będzie się chciała trzymać na korpusie pióra a taki sposób pisania preferuję. Pióro jest dość krótkie i pękate, niestety oferowane jest tylko ze stalówką F.

Ostatecznie odpuściłem, może gdybym mógł je wziąć do ręki... Tak czy inaczej uważam, że to pióro jest warte grzechu, szkoda tylko, że grzech ten został wyceniony na pięćdziesiąt pare dolarów -:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...