Skocz do zawartości

Zakupy na Aliexpress, kupony, bony, gratisy,.. etc.


Klerk

Polecane posty

Witam!

        Odważyłem się i pierwszy raz zrobiłem zakupy na Aliexpress. Wrażenia? Po prostu bajka, kraina marzeń :) Chciałoby się mieć te pióra, stalówki, atramenty,... wszystkie i od razu. Ciekawe jakie będą odczucia jak je w końcu dostanę i czy wszystko dojdzie? Ale przechodząc do sedna: nakupowałem za 80,-zł  a że trafiłem na Black Friday, oddali mi w bonach 55.-zł, po $2.- za każdą transakcję. Domyślam się, że nie można nabrać towaru za 50zł i dostać wszystko za free, ale trzeba kupić coś więcej, ale ile? Tego nie znalazłem. Czy ktoś z Was ma takie bony i wie jak to wykorzystać?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystać na zakupy 🙂

Kupony są dwojakie:

- u konkretnego sprzedawcy. Sklep daje kupon np "zniżka $5 za zakupy u nich za $100"

- w całym serwisie, analogicznie "Kup za $100, wpisz kupon a odejmiemy ci $5"

Kupon wpisujesz w polu pokroju "enter code", "enter discount" albo podobnym. Na Aliexpress o ile pamiętam jak kupon się "załapie" to od razu jest aktywny lub wybiera się go z listy rozwijalnej w checkout.

Najważniejsze - każdy kod oprócz wartości oraz terminu ważności ma minimalną kwotę zakupu, która umożliwia skorzystanie z niego. Czyli np 5/100 to zniżka $5 za zakupy powyżej $100, 4/20 to analogicznie $4 mniej za zakupy powyżej $20. Oczywiście do piór najfajniejsze są promocje typu "2/2,01" albo "5/5,01" 😄

Ponieważ apogeum zainteresowania zakupami bezpośrednio z Chin mamy już (chyba)za sobą, to Aliexpress coraz bardziej restrykcyjnie podchodzi do kwestii promocji i np. kupon na dostawę do Polski nie działa. Majfriendy już się zorientowali, że jak pojawi się kupon typu "10/10.01" to wszystkie magazyny im czyścimy 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze tylko przypomnę że przy zakupach na aliexpress i innych warto korzystać z cashbacków (np. PlanetPlus, TopCashback, EPN i inne). Może nie są to kokosy ale zawsze kilka procent do nas wraca :)

Dodatkowo większość z tych stron ma bonus, że jak zarejestruje się z czyjegoś linka polecającego to dostaje się bonus na start (np. TopCashback - $10, givingassistant - $5, itd.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Czy zauważyliście, że na Ali ceny poszły w górę? Już nie jest tak tanio, jak w czasach, gdy był "szał" na chińskie strony. Ja kupuję właściwie tylko z rabatami (polecam być na bieżąco z https://www.wydawajdobrze.com/okazje-promocje/aliexpress), bo bez kodów, to wiele rzeczy po prostu by się nie opłacało. Na szczęście w miarę regularnie udaje mi się upolować/dostać kupon. W sumie nadal jest taniej, niż np. w polskich butikach, które oferują chińszczyznę za trzy razy wyższą cenę. Paczki idą w miarę sprawnie, rzadko czekam dłużej niż 2 tygodnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...