Skocz do zawartości

Jaki konwerter do Jingao X750


Polecane posty

Witam

zamówiłem sobie dwa pióra z Chin model x750 i podobno nie ma konwertera w zestawie co dziwne.

chce kupić za np 1 lub 2 dolary 10 konwerterów posłużą za naboje do pióra by nie trzeba było ciapać się atramentem.

 

pytanie jaka srędnica powinna być do takiego pióra i długość konwertera?

a może jakieś inne konwertery?.

Do tej pory patrzyłem po Jinhao za 1 dolara jest 4 a za 2- 10 sztuk, jakość pewnie mizerna i czy wszystkie podejdą

Polecilibyscie coś a może naboje? Tylko jakie pelikan niebieski czy hero nie wiem czy jest w nabojach?.

Dziękuje serdecznie.

Edytowano przez scorpion_1982
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję poczekać jak dojdą te Jinhao, one mają w standardzie dołączone konwertery, rzeczywiście byłoby dziwne jakby nie miały. Jak okaże się że nie mają to później dokup sobie konwertery Jinhao o których pisałeś a do tego czasu możesz używać naboi uniwersalnych np.Pelikan, one będą ciasno wchodzić ale pasują i można używać bez obaw. Do piór Jinhao pasują tylko chińskie konwertery, długość bez znaczenia a średnicami za bardzo bym się nie przejmował, tym bardziej że Jinhao ma swoje konwertery za parę dolców. Jeśli chodzi o jakość konwerterów, te najtańsze nie są takie złe, lepsze są z takimi mosiężnymi pierścieniami ale trochę droższe. {Kolega Daniel84 był o sekundę szybszy, mam coś farta pisać równolegle w tym samym czasie} :)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarcinEck Nie będą pasować, chińczyki mają większą średnicę otworu, nasze naboje da się wcisnąć ale konwertery chińskie nie pasują do europejskich piór są ogólnie pisząc za duże. Musisz dokupić europejski, uniwersalny konwerter

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie lepsze to które?

Są z stalową, z taką bardziej mosiężną, z srężynką u dołu.

Można prosić o jakieś zdjęcie takiego konwertera - standardowe mają średnice 4mm i 65mm długie z tego co podaje Jinhao.

Dzięki

- Faktycznie wstrzymam się z zakupem.

Te konwertery mają jakieś zatyczki by np. można przechowywać w pojemniku napełnione niczym naboje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwertery do piór Jinhao mają różne wielkości, w zależności od wielkości samego pióra można wyróżnić dwa podstawowe rozmiary, mniejszy do mniejszych(wąskich)piór i większe do dużych, takich jak m.in Jinhao 159 czy X750. Dołączam zbiorcze zdjęcie z trzema rodzajami konwerterów, na samej górze są te mniejsze, następne zdjęcie z konwerterami, z mosiężnym wykończeniem i stalowym(wszystko na jednym zdjęciu). Kolejne zdjęcia przedstawiają pióro J X750 z założonym konwerterem i na samym dole sposób użycia konwertera.

X00D9cD.jpg

Konwertery nie mają żadnych zatyczek bo nie służą do przechowywania atramentu, konwerter zastępuję naboje a jego głównym przeznaczeniem jest "tankowanie" pióra prosto z butelki. Wystarczy Ci jedna sztuka bo konwertery nie są nabojami do przechowywania atramentu, to rodzaj pompki do nabierania atramentu z butelki więc nie maja żadnych zatyczek. Odp.na pytanie. Lepiej wykonane są te z mosiężnym wykończeniem, to w zasadzie ten sam konwerter co ze stalowym wykończeniem ale ten z mosiądzem wyraźnie lepszej jakości i lepiej się prezentuję

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzięki panowie, dotarły pióra, jedno mi się delikatnie przytyka, ale jeszcze spróbuje je lepiej przepłukać.

I jest konwerter, a z chińczykiem nie umiałem się dogadać nawet zdjęcie mu wysłałem i twierdził że w zestawie nie ma a jest, fakt że lipne te konwertery ale zawsze kiedyś można zakupić.

Na odstrzał poszedł Atrament Pelikan Brylantowo-czarny tylko dla tego że nie mieli typowego czarnego.Kurcze mógłby być ciemniejszy wychodzi blado.

Temat można zamknąć dziękuję za dyskusje..

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...