Skocz do zawartości

Chcę kupić kilka piór


Polecane posty

Kupując pióra dedykowne dzieciom nie musisz obawiać się o ich wytrzymałość: jeżeli pióro nie upadnie stalówką na posadzkę to będzie służyło długie lata.

10g jest w pełni odczuwalna w dłoni.

Do Wittchen zmieści się taki zestaw bez problemów.

Naboje w metalowym opakowaniu wykonuje Pelikan: Pelikan Edelstein Cartridge (innych nie znam).

Edytowano przez Bartosz_T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, jogi45 napisał:

Dla dziecka FC Scribolino albo Pilot Kakuno. Jakie są różnice w jakości, trwałości, użytkowaniu?

Wydaje mi się, że lepiej już Pilot, jak Pelikan i Herlitz odpadają. FC jest takie dość siermiężne i jego wykonanie jest takie sobie. Wydaje mi się, że z tych dwóch, Pilot będzie trwalszy, jest lepiej i masywniej zbudowany.

27 minut temu, jogi45 napisał:

Dla siebie jeszcze nie wiem ale na początek coś lekkiego. Nie wiem czy chce jakieś typu slim czy bardziej tradycyjne. Na jakim piórze powinnam się uczyć? Jakieś wyprofilowane do palców?

Na początek bardzo fajnie sprawdza się Lamy Safari i jego klony.

https://merlin.pl/pioro-wieczne-lamy-019-safari-czarne-f-lamy/7019209/ (jest obecnie w promocji, fajna cena i darmowa wysyłka dzisiaj)

32 minuty temu, jogi45 napisał:

Czy w etui na trzy od Wittchen zmieści się pióro i np 2 naboje albo tłoczek i pióro?

Bez problemu.

34 minuty temu, jogi45 napisał:

Czy są jakieś naboje w metalowym pudełku coby pasowały do FC?

Pelikan Edelstein, ale są one bardzo drogie, bo 6 szt. kosztuje ok. 20-25 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz gust swojego zięcia, więc najlepiej wiesz, które z wymienianych będzie mu pasować. 10g jest wyczuwalne podczas pisania, ale jeśli nie pisze dużo na raz, to nie powinno mieć większego znaczenia. Co do pióra dla 6 letniego dziecka, to poza piórem przydałoby się kupić naboje z jakimś ciekawym kolorem atramentu np. różowym - myślę, że to może mieć największe znaczenie 😆

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak szybkie reakcje. Jestem coraz bliżej podjęcia decyzji. Jeszcze trochę poczytam o piórach dla dzieci. Dla siebie chyba wybiorę pierwsze "na wygląd" a następne już będzie bardziej świadome. Lamy są fajne ale nie zawsze mam możliwość bezproblemowo zamówić czy kupić odpowiednie naboje a international nie pasują. Chyba zostanę przy marce FC.

Czy jeśli dziecko nauczy się pisać jakimś określonym piórem to będzie miało problem z innym? Może kupić dwa różne? Czy czteroletnie dziecko ogarnie pióro i czy to ma  sens?

Sprawdzałam ceny na niemieckim Amazonie. Są porównywalne z polskim Allegro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zięć z Faber Castela będzie zadowolony. A jeśli potrzebujesz lekkiego pióra, które może się walać w torebce na początek, to może rzeczywiście Lamy Safari - jest tyle opcji kolorystycznych, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jak wspominałam, nie lubię nim pisać, ale to dobre, lekkie, ale nie takie małe (więc w razie potrzeby znajdzie się w czeluściach torebki) niezawodne, gładkopiszące, przyjemne pióro.  Co do pióra do nauki, to może coś w tym jest, ale osobiście nie widzę dużego związku kształtu sekcji z nauką pisania. Ale to bardzo subiektywne zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jogi45 napisał:

Chcę kupić FC Essentio Alu. Jakie ma minusy? Jaka jest różnica między Essentio a Basic np Carbon?

Essentio to Basic po liftingu. Minus - lakierowanie proszkowe. Z kolorowych wersji ponoć lubi odpryskiwać. 

Buteleczka podstawowego atramentu Faber-Castell - ok. 50 zł, buteleczka atramentu Graf von Faber-Castell - około 100 zł. 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mzobeniak napisał:

Minus - lakierowanie proszkowe. Z kolorowych wersji ponoć lubi odpryskiwać. 

Dlatego nie lubię metalowych, lakierowanych piór. Przy żywicy nie ma tego problemu. Jeżeli metalowe to tylko szczotkowana stal - ale to moje prywatne zdanie. 

Co do pióra dla Ciebie do torebki, to chyba ciekawą opcją może być stalowy Parker Vector - niedrogie, wytrzymałe i  bardzo przyzwoite pióro na początek, do torebki w sam raz . 

Jeśli chodzi o dzieci to z mojego doświadczenia wiem, że nie bardzo lubią pisać piórem. Dzieci raczej nie skupiają się na sposobie trzymania "pisadła" tylko na tym co piszą lub rysują, a przy piórze ma to jednak znaczenie, dlatego pióra dla dzieci mają wyprofilowane sekcje pod trzy palce, wymuszając sposób trzymania i eliminując obracanie pióra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Ice napisał:

Jeśli chodzi o dzieci to z mojego doświadczenia wiem, że nie bardzo lubią pisać piórem.

 

@Ice, to zależy od dziecka. Podarowałam siedmioletniemu synkowi mojego kuzynostwa na początek roku szkolnego piórnik ze skomponowanym przez siebie wyposażeniem, w tym m.in. kilkoma taniutkimi Jinhao... i zostałam najukochańszą ciotką na świecie. Młody już postanowił pisać pamiętnik. Jeszcze parę dni po fakcie nawijał, że dostał najlepszy prezent w życiu. ;-)))

Edytowano przez mzobeniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że z dziećmi różnie wyglądają te próby zainteresowania piórami. Pracuję w szkolę i widać że część dzieci właśnie w wieku 7-8 lat już chętnie pisze piórami, te młodsze nie, skupiają się na tym co chcą, mają napisać a nie na tym czym piszą. Pióro dla takiego dziecka, jednak wymaga już większej uwagi, myślę że 4-6 lat to jeszcze za wcześnie ale kto wie, zależy od dzieci

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😊Dzięki. Już mam w koszyku Pelikano Junior, FC Loom G z tłoczkiem w komplecie,l naboje FC krótkie, długie, Pelikan naboje krótkie, długie i edelstein. Etui Betlewski. Jeszcze nie wiem czy do pelikano junior jest tłoczek. 

Dla siebie kupię pióro stacjonarnie jak wrócę w styczniu do Polski a tymczasem kusi mnie bambusowe w bambusowym pudełku, jakiś chińczyk za ok 9 euro. Na amazonie. Kupię, sprawdzę co to jest.  

Chyba łapię piórozę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...