Skocz do zawartości

Iberyjska tertulia nt. francuskich piór


MarcinEck

Polecane posty

Na hiszpańskojęzycznym forum pojawiła się informacja o odbytym 10.11 spotkaniu (tzw. tertulii) poświęconemu francuskim piórom...
A więc nie tylko winem, serami i żabami żyją Francuzi 😉
Co ciekawe - afisz zredagowany jest po katalońsku...
https://estilograficas.mforos.com/2143933/12999379-70-tertulia-10-11-2018-plumas-francesas/

 

Edytowano przez MarcinEck
korekta linku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, MarcinEck napisał:

Na hiszpańskojęzycznym forum pojawiła się informacja o odbytym 10.11 spotkaniu (tzw. tertulii) poświęconemu francuskim piórom...
A więc nie tylko winem, serami i żabami żyją Francuzi 😉
Co ciekawe - afisz zredagowany jest po katalońsku...
https://estilograficas.mforos.com/2143933/12999379-70-tertulia-10-11-2018-plumas-francesas/

 

Cześć Marcinie. Trochę z innej beczki, ale też francuskiej,  a konkretnie paryskiej. Jak będziesz w Paryżu, jest tam słynny cmentarz Pere Lachaise. Tuż przed nim niemniej słynny, ogromny bazar. Miałem tam okazję poprzeglądać to muzeum osobliwości. Wystawiają wiele piór wiecznych - oczywiście trzeba poszukać, bo tam jest cały festiwal zbiorów przeróżnych. Niemniej piór wiecznych pokaźny zbiorek mieli. Trzeba by tam kiedyś znów zajrzeć i jeszcze raz obejrzeć. Pozdrawiam.🖊️

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, w samym Paryżu można się doliczyć z 10 rozmaitych targów czy giełd staroci.

Akurat tego przy Père-Lachaise nie znałem.

Najsłynniejszy i największy jest "Marché aux Puces" przy Porte de Clignancourt, tj. na samej północy Paryża, przy "Boulevard Périphérique". Nie zwiedzałem go swego czasu pod kątem piór, ale pewnie jest ich bez liku.

Zaliczyłem natomiast w zeszłym roku "Braderie de Lille"... też jest co oglądać, no i kupić różnych piórowości też trochę można... choć szalu nie ma ;🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...