Skocz do zawartości

Parker Sonnet Fountain Pen Cascade Gold


Polecane posty

Witam!

To mój pierwszy post na tym forum. Zainteresowałem się zakupem pióra wiecznego, bardziej ozdobnego, ekstrawaganckiego. Natrafiłem na pióro Sonnet Fountain Pen Cascade Gold. Z tego, co wiem, ono już jest chyba nieprodukowane. Czy moglibyście coś o nim napisać, jeśli ktoś je zna? Zastanawiam się, czy jest zgodne z regulaminem forum, abym wrzucił tu link do aukcji z OLX z tym piórem - nie chciałbym kupić podróbki. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

To nie jest Cascade Gold tylko Chiselled Tartan GT, ta wersja była produkowana w latach 2003-2007, na oko niby wszystko się zgadza ;) ale jak już wspomniano przy tych piórach "na oko" to za mało powiedzieć wprost co to dokładnie jest. Te pióra najlepiej mieć w rękach, znać się trochę na nich, znać chociaż podstawowe informacje o nich, wiedzieć na co zwracać uwagę bo to najczęściej podrabiane pióra. Zakup na odległość bardzo ryzykowny tym bardziej na OLXie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję zachowanie najwyższej ostrożności-:(

Zdjęcia fatalnej jakości w zasadzie uniemożliwiają weryfikację autentyczności, mogą być wyrazem zarówno nieporadności jak i wyrachowania sprzedającego.

W przypadkach budzących wątpliwości pozostaje tylko odbiór osobisty - po odpowiednim przygotowaniu się...

Polecam:

http://penhero.com/PenGallery/Parker/ParkerSonnetClones.htm

Wstępnie wątpliwości budzi wygląd tłoczka - moim zdaniem to chiński no name, konwerter Parkera wygląda odrobinę inaczej.

Kiedyś popularne były takie łamigłówki dla spostrzegawczych - znajdź dwadzieścia szczegółów-:)

powodzenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet już znamy, trochę może konkretnych informacji dotyczących Twoich preferencji. Czy pióro ma jak najbardziej przypominać tego Sonneta, czy ma to być pióro lekkie czy nie ma w ogóle znaczenia waga, czy ma pisać cienko lub grubo? Takie ogólne informacje pozwalające trafniej podsyłać propozycję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ink diver napisał:

Zdjęcia fatalnej jakości w zasadzie uniemożliwiają weryfikację autentyczności

No bez przesady, a jakie miał zrobić? Są ostre. Tutaj jeśli można się przyczepić do czegoś to do modelu pióra. Czy to jest to co w opisie. A zdjęcia widziałem gorsze, sam zamieszczam na naszym targowisku gorsze. Za to zawsze ważny jest odbiór osobisty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie czasy - Sonnet postrzegany jest jako ekstrawagancja a Safari jako norma-:)

Z drugiej strony w zasadzie każde wieczne pióro to dziś ekstrawagancja.

A konstruktywnie: Lamy Studio (klips stalowy, ale stalówka może być złota), Sonnet ale z pewnego źródła, Waterman Expert, Carene czy Exception (raczej 400+), Kaweco Dia-2 GT, parę zacnych japończyków...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ink diver napisał:

Kaweco Dia-2

@Scorpion56 Posiadam to pióro w wersji Chrome. Myślę, że w wersji złotej doskonale by Ci podpasowało. Pióro wykonane z bardzo twardego tworzywa (konkretnie jakaś żywica) Wcale nie prawda, że ma twardy klips. Mój lekko wsuwa się za kieszeń marynarki. Pióro wewnątrz sekcji ma mosiężne elementy idące przez całą sekcję, zakończone gwintem. Wewnątrz korpusu też jest kawał gwintowanego mosiądzu. Podsumowując mocne pióro, bardzo porządnie wykonane, jak to teraz piszą w stylu "vintage", a po ludzku mówiąc po prostu "zabytkowe". Trafiłem na świetną stalówkę EF (Bock). Zresztą też niedawno szukałem takiego pióra jak Ty i w sumie naprowadzili mnie koledzy z Forum PWF w tym Kolega @Michał76 za co dziękuję ;). Gdybyś chciał więcej szczegółów dot. tego pióra, to służę. Np. gdzie kupić itd... Jest od razu sprzedawane z konwerterem w cenie.

Edytowano przez Gość
literka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Scorpion56 napisał:

Witam!

To mój pierwszy post na tym forum. Zainteresowałem się zakupem pióra wiecznego, bardziej ozdobnego, ekstrawaganckiego. Natrafiłem na pióro Sonnet Fountain Pen Cascade Gold. Z tego, co wiem, ono już jest chyba nieprodukowane. Czy moglibyście coś o nim napisać, jeśli ktoś je zna? Zastanawiam się, czy jest zgodne z regulaminem forum, abym wrzucił tu link do aukcji z OLX z tym piórem - nie chciałbym kupić podróbki. 😕

Hej!

Pióro z ogłoszenia to podróbka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Franek Tego z twojego linku nie sprawdzałem, w ogóle strona mi z Yahoo wskakiwała, totalny Meksyk, darowałem już sobie. Prześwietliłem w tym czasie to z OLX i pewnie @ArielN też odniósł się do tego z ogłoszenia. A darujmy sobie już te pióra bo tu wiadomo jak jest, z resztą co tu pisać tak wygląda oryginał, jeden z przykładów

drEORp5.jpg

KGVjjsL.jpg

Za samo opakowanie można by było stówkę wyrwać, długopisy były tak pakowane a co dopiero pióra :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...