Skocz do zawartości

Parker Jotter a standardowy nabój


Orka

Polecane posty

Witam!

Użytkownicy wszystkich piór pomocy!!!!

Mianowicie kupiłem starszy model Parkera Jottera z aukcji tzn. uzywanego. Po"naladowaniu"uniwersalnego naboju zauważyłem po ściągnięciu skuówki, ze sekcja jest upacikana atramentem jak i atrament leje się przez mocowanie stalówki do sekcji. 

Czy jest temu winny nabój, może parkerowski będzie szczelniejszy na mocowanie naboju w sekcji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na własne oczy taki numer ;) Koleżanka w pracy trzymała w biurku pióro Jotter nieużywane, bo jak mi powiedziała coś mu dolega. Okazało się, że był tam na siłę wciśnięty nabój standardowy. Oczywiście nabój zdewastowany po wyjęciu (namocowałem się żeby go usunąć). Ale po co to piszę? Bo po tym "zabiegu" z niedopasowanym nabojem uszkodził się króciec od sekcji i oryginalne naboje zaczęły przeciekać. Pomogło wsadzenie chińskiego konwertera (spasował ten najtańszy z suwakiem) i dodatkowo posmarowałem go silikonem, żeby szczelnie dolegał do blaszanej sekcji. Ludzie potrafią... ;);)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parker stosuje tylko i wyłącznie swoje naboje, "musisz" używać naboi Parkera. Jest tylko jedno ale, pod jakim pojęciem kryje się twój nabój uniwersalny, jeżeli masz na myśli zwykłe, najpopularniejsze naboje to teoretycznie nie ma żadnych szans by ten nabój wszedł do Parkera. W praktyce nie ma rzeczy niemożliwych ;) jak widać da się wcisnąć zwykły nabój :) Napisałem że musisz używać naboi Parkera, dałem specjalnie cudzysłów bo dzisiaj już nie "musisz" są rzeczywiście uniwersalne naboje, nie do końca zgodne z Parkerem ale poprawnie działają. Są to długie naboje Herlitz i Cresco, naboje mają na swoich końcach różne końcówki, po jednej(węższej)stronie to uniwersalny nabój a na drugim końcu jest większa końcówka która pasuję do piór Lamy i Parkera. Podobnie jest z nabojami Lamy, one też mogą pasować w Parkerze ale zaznaczę, te naboje nie są dedykowane do Parkera, po prostu od biedy pasują. Do Jottera możesz dokupić tłoczek, wystarczy nawet chiński zamiennik, to jest drobne, leciutkie piórko nie trzeba inwestować w luksusowe konwertery choć można. Nie pamiętam czy wejdzie w ogóle konwerter Parkerowski, tłoczek się mieści. Jotter to fajne pióro, małe, może bardziej dla kobiet, osobiście nie używam, dałem żonie bo bardziej jej pasuje, standardowo była stalówka M ale dokupiłem F razem z sekcją(standardowa sprzedaż u nas), pióro w wersji stalowej czyli też standard. Pisze mokro, nie ma żadnych problemów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem chwilę niepewności, nie wejdzie konwerter. Długie naboje Parkera wchodzą ale te wiadomo bardzo zwężają się ku końcowi i nie ma problemu.

To może kupiłeś właśnie coś z tych uniwersalnych które wymieniałem. Bardzo lakonicznie i ogólnie piszesz :) podawaj firmy, marki, nazwy to wszystko ma znaczenie ;)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Michał76 napisał:

Tak, miałem chwilę niepewności, nie wejdzie konwerter. Długie naboje Parkera wchodzą ale te wiadomo bardzo zwężają się ku końcowi i nie ma problemu.

To może kupiłeś właśnie coś z tych uniwersalnych które wymieniałem. Bardzo lakonicznie i ogólnie piszesz :) podawaj firmy, marki, nazwy to wszystko ma znaczenie ;)

Faktycznie Kolego, może kupił pióro z pękniętą sekcją, a my mu tu złote rady dajemy ;) Pojęcie "standardowy nabój" i "uniwersalny" często ludzie mylą. Cholibka, teraz to już sam nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróćmy jeszcze do nabojów bo tu upatruję problem wiedząc tyle co zostało napisane wcześniej. Chodzi o podanie nazwy naboi które określiłeś uniwersalnymi które ogólnie rzecz biorąc nie pasują do piór Parkera. Na dołączonych zdjęciach podaję które naboje pasują do Parkera, rzecz jasna oryginały

59cyIlN.jpg

Kolejne następne zdjęcie przedstawia naboje nazywane uniwersalnymi bo charakteryzują się dwiema końcówkami(pisząc potocznie), ta większa końcówka jest głównie dedykowana piórom Lamy ale różnica między Lamy a Parkerem to tylko 0,1mm na średnicy otworu więc te naboje pasują też do piór Parkera. I te naboje są u nas ogólnodostępne m.in.w marketach, dyskontach. Oryginalne naboje Parkera raczej nie, u siebie nie widziałem tych naboi w pierwszym, lepszym markecie

eGBHXLl.jpg

Pytanie brzmi czy wkładałeś któreś z powyższych naboi, czy zupełnie inne? Jeżeli wcisnąłeś nie pasujący nabój to ten może zalewać całe gniazdo w które wpina się nabój, tu już nie będę wymieniał którędy się może wydostawać, nie pamiętam szczegółów budowy sekcji Jottera ;)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Franku to jest Vector na twoich zdjęciach, kolega pyta o Jotter'a z pierwszej wersji a ten ma w całości plastikowa sekcję, nie ma ani jednego elementu metalowego(pomijając stalówkę) ponadto stalówka i spływak w Jotter z wyglądu ta sama ale wszystko jest mniejsze od Vectora. Na moim zdjęciu chodzi o tą sekcję, tj.właśnie Jotter

WpJ6CPZ.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Michał76 napisał:

O tak teraz to jest full wypas cały kramik rozebrany na czynniki pierwsze :D

To z pośpiechu, bo jest taka ciekawa stronka o tych piórkach, anglojęzyczna i mi się machnęło. Tak to jest jak się kilka srok za ogon trzyma :)

http://pen-vault-ink-cellar.blogspot.com/2015/09/parker-jotter-and-parker-vector.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, czasami człowiek działa na 3 różnych frontach ;) i wszystko na szybko. Ja też jak piszę z "doskoku" to różnie wychodzi. Ponadto mam problemy z kontem tu na forum, przychodzą mi ostrzeżenia o próbach włamania z różnych lokalizacji, dlatego często wylogowuję się, sprawdzam o co chodzi :bezradny:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Michał76 napisał:

Tak jest, czasami człowiek działa na 3 różnych frontach ;) i wszystko na szybko. Ja też jak piszę z "doskoku" to różnie wychodzi. Ponadto mam problemy z kontem tu na forum, przychodzą mi ostrzeżenia o próbach włamania z różnych lokalizacji, dlatego często wylogowuję się, sprawdzam o co chodzi :bezradny:

U mnie podobnie, przed godziną w ogóle nic nie chodziło. Myślałem, że coś z internetowym połączeniem. Strona nie wchodziła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...