Skocz do zawartości

Co to za pióro?


Gość

Polecane posty

Widziałem na Ali takie pióro:

HTB1IbAUgNuTBuNkHFNRq6A9qpXaB.jpg

 

HTB1tsCvpf5TBuNjSspmq6yDRVXat.jpg

Stalówka, podobna do Lamy, EF. Pióro metalowe. Wydaje się, że wykonane ok. Ale mam takie pytanie do Was, co to za model? Bo Chińczyk woła za nie  coś ok. 8,7 $, czyli nie za mało. Jest do tego dołączone metalowe pudełeczko z "pianką". Byłbym wdzięczny za info. gdzie można jeszcze kupić to pióro taniej i czy w ogóle warto je kupić? Powiem, że posiadałem Parkera Jottera, ale gdzieś mi się już dawno temu zagubił i to pióro w sumie  trochę mi go przypomina. Poza tym jest czarne i wydaje mi się nieco cięższe. To na plus. Niewiadoma to to, jak się tym będzie pisało itd...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

16 minut temu, Bartosz_T napisał:

Lamy CP 1 ;) Jak na chińczyka to trochę kosztuje. Jeżeli zależy ci na radełkowanej sekcji to może warto pomyśleć nad Muji Fountain Pen?

Przejrzałem Ali za tym Muji, faktycznie bardzo podobne, ale Chińczyk woła za nie jeszcze więcej! Chyba, że masz jakiś namiar? A to co ja znalazłem twierdzisz, że to Lamy CP1?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chińska kopia niemieckiej Lamy ;) Muji jest piórem koreańskim lub japońskim, jest również pewniejszym wyborem, gdyż jest znana oraz dobrze oceniania przez użytkowników. Sprawdź ceny na Ebay, niekiedy są niższe niż na aliexpress.

Edytowano przez Bartosz_T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Bartosz_T napisał:

To jest chińska kopia niemieckiej Lamy ;) Muji jest piórem koreańskim lub japońskim, jest również pewniejszym wyborem, gdyż jest dobrze oceniania przez użytkowników. Sprawdź ceny na Ebay, niekiedy są niższe niż na aliexpress.

O.K. idę z wędką :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pióro o które kolega pytał to chińskie M&G (MG-1705) i nie jest drogie w porównaniu do japońskiego Muji na którym się wzoruję, te 8 dolców z hakiem to połowa ceny Muji oferowanych u nas za te 59zł do ceny trzeba doliczyć koszt przesyłki więc ponad 60zł. Muji w Chinach jest drogie jak każde japońskie pióro, u nich kosztuję nawet ponad 30 dolarów więc gdzie 8 a 30 dolarów. MG ma tłoczek w chińskim standardzie, nie wchodzą żadne "nasze"naboje, średnica otworu to coś pomiędzy Lamy a Parkerem na pewno nie wejdą uniwersalne naboje. Muji u chinolów jest za drogie :headsmack: Wiem że czasami zakup na Aliexpress jest nieopłacalny, tu mamy dobry przykład. Wiem że jedni wybiorą pióra na których wzorują się chińczycy, MG jest krzyżówką Muji i Lamy i kupiłem to pióro w zeszłym roku i nie wybrałem Muji a to ze względu na stalówkę która jest taka sama jak w chińskich klonach Lamy.

2nOFanB.jpg

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda sprawa dzisiaj. To pióro nie jest nowe tak samo jak pierwowzór Muji, kupowałem pióro wiosną zeszłego roku, było dostepne tylko srebrne, nie było innych wykończeń i niestety dla Ciebie, jest to aluminium, takie szkiełkowane aluminium. Pióro ogólnie lekkie ale wyraźnie czuć masę aluminium. Ale jak wspomniałem nie wiem jak wyglądają te obecne wersje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Michał76 napisał:

Nie wiem jak wygląda sprawa dzisiaj. To pióro nie jest nowe tak samo jak pierwowzór Muji, kupowałem pióro wiosną zeszłego roku, było dostepne tylko srebrne, nie było innych wykończeń i niestety dla Ciebie, jest to aluminium, takie szkiełkowane aluminium. Pióro ogólnie lekkie ale wyraźnie czuć masę aluminium. Ale jak wspomniałem nie wiem jak wyglądają te obecne wersje

A dało by się sprawdzić magnesem? Bo to może być cienka stal.

 

5 minut temu, Michał76 napisał:

Nie wiem jak wygląda sprawa dzisiaj. To pióro nie jest nowe tak samo jak pierwowzór Muji, kupowałem pióro wiosną zeszłego roku, było dostepne tylko srebrne, nie było innych wykończeń i niestety dla Ciebie, jest to aluminium, takie szkiełkowane aluminium. Pióro ogólnie lekkie ale wyraźnie czuć masę aluminium. Ale jak wspomniałem nie wiem jak wyglądają te obecne wersje

No to straciłem nadzieję. Niestety aluminium omijam szerokim łukiem. A jeszcze takie pytanie, dało by się sprawdzić magnesem? Bo może jednak to stal cienkościenna? Wiem, że się łudzę, ale warto sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzę bo już nie mam tego pióra. U mnie jest "przemiał" nie zbieram piór, kupuje pióra głównie po to by je poprawić i puścić dalej w świat. Mam dwa pudełka piór dla siebie które starczą mi do końca życia ;) Piszę głównie dwoma piórami i praktycznie te pióra mogłyby tak pisać aż do "zajechania".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uśmiałem się a aluminium to jest nie metal, tworzywo metalo-podobne? Są kopie tych piór, robią to już prawie wszyscy te pióra wcześniej były drogie, ja dawałem 13 dolców a dzisiaj przykłady podajecie za 6 czy 8 dol. nie wiem czy to w ogóle te same pióra :)

@Franek Ciężka sprawa z tymi uczuleniami, pewnie masz alergię na glin. Żona znowu nie może używać złota, żadnej biżuterii, nic ze złota

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą alergią na aluminium to dopiero po dłuższym kontakcie. Ale jak dotykam klamek aluminiowych to raczej nic się nie dzieje. Dlatego staram się omijać pióra aluminiowe, naczynia itp... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franku nie wiem zaryzykuj jak przypadło Ci pod względem wyglądu, Muji jest na 100% z aluminium. Te moje było też z aluminium, pamiętam jak dziś, radełkowany korpus i to nie była jakaś tam przekładka tylko radełkowanie było w korpusie, było to na tyle grube. Gwint sekcji o charakterystycznym dla aluminium połysku, było to gołe aluminium nagwintowane. Pamiętam jak kombinowałem z nabojami od Parkera, bo szyjkę te pióra miały taką jak w Parkerze, wchodziły tanie tłoczki Parkera. Z resztą ten dodany też bardzo przypomina ten Parkerowski. Dzisiaj mamy więcej opcji wykończeniowych, np.ciekawi mnie te miedziane wykończenie, czy to jest tylko powłoka, może skuszę się na kolejne to pióro. Miałem taki etap gdzie kupowałem wszystko co podobne do Lamy w sensie wszystko podobne do stalówki i spływaka Lamy. Ale to nie trwało długo i dzisiaj już było-minęło. Także nie wiem, może weź te najtańsze na próbę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa z uczuleniem na złoto, znam panie, które nie mogą nosić srebra więc noszą złota biżuterię. A co do uczulenia na aluminium to Franku miałeś robione badania? Czyste aluminium jest bardzo żadko używane, przeważnie wykorzystuje się jego stopy. Co do Al przypomniała mi się śmieszna sprawa: niektóre matki zabraniały dzieciom oblizywać wieczka po jugurncie, bo aluminium jest nie zdrowe. Naukowcy przeprowadzili badania, że sam jogurt ma w sobie więcej Al niż to co dostaje się do organizmu przez oblizanie wieczka ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra uwaga Bartku, zgadza się nie uczulają same w sobie metale tylko stopy które zwierają. Żona nosi tylko srebrną biżuterię, od złota najpierw puchną jej np.palce, potem sinieją,pojawia się ciemna opuchlizna coś jak siniak, ma dokładnie na odwrót. Nic nie może nosić, kolczyków, pierścionków a nawet łańcuszków chociaż przy łańcuszkach nie jest tak źle, przy okazyjnych wyjściach zakłada ale reszta odpada. Zniechęciło to ją w ogóle do złota, nie lubi żadnych złoceń, niczego co ma w sobie "złoty kolor" -_- 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...