Skocz do zawartości

Co to za pióro?


Gość

Polecane posty

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 minut temu, Pawel. napisał:

Dziwnie wygląda ten klips w tym Kaco, ciekawe czy da się z niego normalnie korzystać.

Nie da się :) Niby sprężynuje ale to jest tylko stop roller a nie użytkowy klips. No i dobrze wygląda. Ja jestem ciekaw Promsplanda, o którym piszesz, miałem go też planach ale i tak kupiłem więcej niż planowałem, no i wypadł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak opisywałem wcześniej, jest to taka "legalna"podróbka P.Sonnet, to samo co chinole robili wcześniej, czyli perfidne podróbki Sonneta tylko teraz nie jest to podróbką a ich własnym piórem ze swoją własną nazwą. Broń Boże nie oczekujcie od tych piór jakości Sonneta, to tylko chińskie pióro ale za tą cenę bardzo poprawne, po prostu bardzo przyzwoite. Moim zdaniem bije wszystkie pióra które są inspirowane wyglądem Sonneta, tu przykład Baoer 388. Promspland  to pióro jest porównywane do Kaigelu 356 który jest wierna kopią Sonneta ale taką wygładzoną. Promspland jest identyczny jak Sonnet tylko jakość jest adekwatna do ceny

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, TopikSH napisał:

@TopikSH też mnie kusiło, ale jednak mam pecha z chińczykami, a ta sztuka tania nie jest. Podziel się wrażeniami jak już wpadnie w Twojej ręce 🙂 grzecznie proszę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak ogólnie swój punkt widzenia na temat chińczyków, spróbuje jak najbardziej obiektywnie wyrazić się na temat tych piór. Jeżeli kogoś nie interesują niuanse techniczne tych piór, nie radzi sobie z regulacją stalówek, korygowaniem tych wszystkich niedociągnięć które zdarzają się chińczykom to najlepszym rozwiązaniem jest nie kupowanie tych piór w szczególności na odległość. To jest loteria, nie ma wśród tych piór powtarzalności, tym bardziej przy zamówieniach dotyczących pojedynczych sztuk. Z własnych obserwacji i doświadczeń dodam że kupując partie nawet 10szt.tych samych piór od jednego sprzedawcy wśród tej 10 trafić się mogą 3-4 pióra(to taki wariant optymistyczny) które rzeczywiście są takie same pod względem powtarzalności, reszta piór- każde z inną wadą, drobną ale zawsze wadą. To pierwszy wariant mojego punktu widzenia, taki nie napawający optymizmem. Drugi wariant będzie już dla odbiorców(kupujących) którzy lubią sobie trochę "pogrzebać" w piórach, popoprawiać. Każdy chińczyk może być dobrym piórem, jak tylko nie rozpada się w rękach :) to nawet najtańszy, chiński wynalazek może przyzwoicie pisać. Tylko trzeba mieć trochę chęci, dowiedzieć się jak ustawiać stalówkę, co można poprawić w spływaku o polerowaniu ziarna już nie będę wspominał. Jeżeli ktoś radzi sobie z takimi rzeczami, lubi to robić to każdego chińczyka da się doprowadzić do porządku, będzie dobrze pisał. To trochę pióra dla majsterkowiczów ;) i to jest wariant optymistyczny moim spostrzeżeń dotyczących taniej chińszczyzny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hatszepsut01 napisał:

@TopikSH też mnie kusiło, ale jednak mam pecha z chińczykami, a ta sztuka tania nie jest. Podziel się wrażeniami jak już wpadnie w Twojej ręce 🙂 grzecznie proszę

Miałem tych piór kilka. Począwszy Delike z tym kontrowersyjnym logo: "War and peace", poprzez odmianę chromowaną (kilka sztuk), teraz zamówiłem tę wersję a'la szylkret, którą podlinkowałaś. Nic złego nie powiem na te stalówki. Miałem F-ki, EF-ki. Przerzuciłem tego trochę, poszły do ludzi. Stalówki wykonane za każdym razem bez zarzutu. Pióra te robione są jak wiesz na wzór Kaweco Sport, niemniej trochę dłuższy jest korpus. I dlatego można nimi pisać bez nałożonej skuwki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Michał76 napisał:

Do Promsplanda wchodzą naboje Parkera, to jest kopia 1:1 od Lamy też wejdą

Dobrze wiedzieć, bo tych akurat mam trochę :)

20 godzin temu, TopikSH napisał:

Niby sprężynuje ale to jest tylko stop roller a nie użytkowy klips.

Szkoda, bo dla mnie funkcjonalny klips jest ważny.

20 godzin temu, TopikSH napisał:

Ja jestem ciekaw Promsplanda

Sam jestem bardzo ciekaw, postaram się opisać wrażenia z użytkowania :)

19 godzin temu, Michał76 napisał:

Broń Boże nie oczekujcie od tych piór jakości Sonneta, to tylko chińskie pióro ale za tą cenę bardzo poprawne, po prostu bardzo przyzwoite.

Nikt tego nie oczekuje, mam nadzieję, że po prostu będzie dobrze pisać, a jak jakość wykonania będzie na podobnym poziomie co Duke 209, to będzie całkiem OK.

6 godzin temu, Michał76 napisał:

To jest loteria, nie ma wśród tych piór powtarzalności, tym bardziej przy zamówieniach dotyczących pojedynczych sztuk.

Właśnie opisałeś jakieś 70% rynku piórowego, wliczając w to choćby tanie Parkery i Lamy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, TopikSH napisał:

Nie da się :) Niby sprężynuje ale to jest tylko stop roller a nie użytkowy klips. No i dobrze wygląda.

@Pawel., @TopikSH - pod tym linkiem jest krótki opis modyfikacji, która ma uczynić klips bardziej funkcjonalnym - a dokładniej, żeby dało się go łatwiej odciągnąć paznokciem. W filmie widać jak wyszło.

http://www.fountainpennetwork.com/forum/topic/340758-kaco-edge-video-and-modification-review/

Z krótkiego opisu wynika, że został zeszlifowany na okrągło koniec klipsa od spodu (od strony pióra) papierem ściernym. Nie wiem, czy to coś poprawia użytkowo.

Edytowano przez derywat
literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, derywat napisał:

Sorry, nie mogłem się powstrzymać, taki napad PRLu dostałem po tej "reklamie"

A starałem się nie wpadać w przesadny entuzjazm i chłodnym okiem ocenić cechy użytkowe :D

Mam od paru dni, ciągle widać efekt "nowej zabawki. Mam nadzieje, że za parę miesięcy dalej będzie mi się tak podobać. 

PS. Na zdjęciu wersja po tuningu, wymieniłem stalówkę na czarną.

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2018 o 13:12, Michał76 napisał:

Napiszę tak ogólnie swój punkt widzenia na temat chińczyków, spróbuje jak najbardziej obiektywnie wyrazić się na temat tych piór. Jeżeli kogoś nie interesują niuanse techniczne tych piór, nie radzi sobie z regulacją stalówek, korygowaniem tych wszystkich niedociągnięć które zdarzają się chińczykom to najlepszym rozwiązaniem jest nie kupowanie tych piór w szczególności na odległość. To jest loteria, nie ma wśród tych piór powtarzalności, tym bardziej przy zamówieniach dotyczących pojedynczych sztuk. Z własnych obserwacji i doświadczeń dodam że kupując partie nawet 10szt.tych samych piór od jednego sprzedawcy wśród tej 10 trafić się mogą 3-4 pióra(to taki wariant optymistyczny) które rzeczywiście są takie same pod względem powtarzalności, reszta piór- każde z inną wadą, drobną ale zawsze wadą. To pierwszy wariant mojego punktu widzenia, taki nie napawający optymizmem. Drugi wariant będzie już dla odbiorców(kupujących) którzy lubią sobie trochę "pogrzebać" w piórach, popoprawiać. Każdy chińczyk może być dobrym piórem, jak tylko nie rozpada się w rękach :) to nawet najtańszy, chiński wynalazek może przyzwoicie pisać. Tylko trzeba mieć trochę chęci, dowiedzieć się jak ustawiać stalówkę, co można poprawić w spływaku o polerowaniu ziarna już nie będę wspominał. Jeżeli ktoś radzi sobie z takimi rzeczami, lubi to robić to każdego chińczyka da się doprowadzić do porządku, będzie dobrze pisał. To trochę pióra dla majsterkowiczów ;) i to jest wariant optymistyczny moim spostrzeżeń dotyczących taniej chińszczyzny

Tanie chińczyki kupuję głównie po to by przymierzać się do innych niż "oswojone" kształty i wymiary piór (dłuższe, krótsze, cięższe, profilowane, z innymi niż klasyczne wykończeniem, nawet kolory do których nie jestem przekonana). Taka weryfikacja pozwala mi w miarę dobrze dobierać "drożesze" pióra, ale fajnie by względnie pisały. 

To Delike podoba mi się jako piórko docelowe nie testowe, kosztuje też więcej, dopytuje więc u najlepszym miejscu. 

Cytat

Miałem tych piór kilka. Począwszy Delike z tym kontrowersyjnym logo: "War and peace", poprzez odmianę chromowaną (kilka sztuk), teraz zamówiłem tę wersję a'la szylkret, którą podlinkowałaś. Nic złego nie powiem na te stalówki. Miałem F-ki, EF-ki. Przerzuciłem tego trochę, poszły do ludzi. Stalówki wykonane za każdym razem bez zarzutu. Pióra te robione są jak wiesz na wzór Kaweco Sport, niemniej trochę dłuższy jest korpus. I dlatego można nimi pisać bez nałożonej skuwki.

dzięki za opinię @Franek. Pewnie się na nie skuszę jak będzie jakaś okazja. 

  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, hatszepsut01 napisał:

dzięki za opinię @Franek. Pewnie się na nie skuszę jak będzie jakaś okazja.

Dzięki również, czekam na pióro Delike a'la szylkret, ze stalówką EF, bez żadnych napisów. Z żywicy. Piękne pióro, które gdyby było zrobione przez firmę Kaweco, to po prostu nie wiedzieliby ile za nie wziąć. Pewnie by wyszła im jakaś liczba czterocyfrowa. Dałem za nie ok. 80 zł. Jak tylko przyjdzie (spodziewam się jeszcze w tym roku) to tu zamieszczę recenzję.

J6rfwU6muMsE30WdbBMWDufIIqRUpDfS6J2rrFNr

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...