Skocz do zawartości

Dzień Pióra Wiecznego 2018


dawid.w

Polecane posty

Ja mogę zaproponować coś dla ciekawych świata (i odważnych!) - niedostępne w Polsce rosyjskie atramenty Raduga. Posiadam fiolet, czerwień i niebieski. Tylko ewentualnych chętnych prosiłbym o uzbrojenie się we własne pióra, strzykawki, próbki, czy co tam kto lubi.

 

@alrun - krótko:  wow!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Iwan Iwanowicz napisał:

Polsce rosyjskie atramenty Raduga

Jeśli dobrze kojarzę, to będzie tęcza?

4 godziny temu, derywat napisał:

Zegarki rosyjskie i radzieckie lubię, to może i w atramentach zagustuję.

Zegarki rosyjskie są najlepsze, bo najszybsze (nie mogłem się powstrzymać :D). Tak serio miałem już kilka razy kupić Amfibię, ale jednak zegarki mechaniczne nie są dla mnie, za bardzo trzeba o nie dbać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pawel. napisał:

ale jednak zegarki mechaniczne nie są dla mnie, za bardzo trzeba o nie dbać.

Zdarzają się radzieckie, które czasem serwisu nie widziały 40 lat a chodzą porządnie ;) Dla mnie najbardziej kłopotliwe są zegarki z baterią, bo co chwilę trzeba zmieniać :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pawel. napisał:

Tak, nim się obejrzysz, a tu mija 3-5 lat i już bateria do wymiany :D

Się śmiej, mechanika sobie nakręcę, a jak bateria się wyczerpie to kilka minut muszę poświęcić na wymianę. Później raz założę tego kwarca a reszta prądu z baterii zużyje się w pudełku ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, derywat said:

Dla mnie najbardziej kłopotliwe są zegarki z baterią, bo co chwilę trzeba zmieniać :P

Tu chyba wyniknie kwestia bardziej filozoficzno-egzystencjalna, koniecznosc zdefiniowanie pojecia "chwila".

Mam zegarek Casio, zostal kupiony 22 lata temu - aktualnie jest w nim trzecia bateria, wiec jesli koniecznosc wymiany baterii raz na 9-10 lat, rowna sie zwrotowi "co chwila", to musze sie z Toba zgodzic 😉

8 minutes ago, derywat said:

Się śmiej, mechanika sobie nakręcę,

A to nie jest tak, ze mechanicznie zegarki KONIECZNIE TRZEBA regularnie nakrecac, bo gdy sie zapomina przez dluzszy czas, to im to szkodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Abore napisał:

A to nie jest tak, ze mechanicznie zegarki KONIECZNIE TRZEBA regularnie nakrecac, bo gdy sie zapomina przez dluzszy czas, to im to szkodzi?

Raz na jakiś czas każdy mój zegarek się doczeka, że go nakręcę i założę. Niektóre częściej, inne rzadziej, ale pewnie co najmniej raz do roku każdemu się zdarzy. Dopóki się olej nie zestarzeje, wystarczy takie rozruszanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ohoho, zegarki radzieckie. Żaden ze mnie koneser, ale jakoś tak się złożyło, że użytkuję tylko takie.

16 godzin temu, Pawel. napisał:

Jeśli dobrze kojarzę, to będzie tęcza?

Tak. Niestety do pełnej gamy kolorów kilku mi brakuje, ale będą jeszcze okazje żeby nadrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Iwan Iwanowicz napisał:

Ohoho, zegarki radzieckie. Żaden ze mnie koneser, ale jakoś tak się złożyło, że użytkuję tylko takie.

Pochwal się w wątku o zegarkach, niektóre radzieckie tam pokazywałem

http://www.piorawieczneforum.pl/topic/11449-zegarek/?page=11

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...