Skocz do zawartości

Witam


marba1977

Polecane posty

Witam. Panie kolego to coś jeszcze nie bardzo wychodzi to "rozszyfrowywanie" dat ;) Parker Sonnet wszedł do produkcji w 1994r. W prostej linii jest następcą modelu "75". Zanim wszedł do sprzedaży Sonnet w 1991r.wprowadzono taką nazwijmy pilotażową serię długopisów i ołówków nazywaną The Insignia projektantem był Geoff Hollington który stworzył też Sonneta. Także nie bardzo wyszło z tym datowaniem :) A co do samego pióra, no w tej wersji to piękne cacko. W najbogatszej wersji korpus pokryty srebrem 925/1000 z charakterystycznym wyciętym wzorem nazywanym "cisele", dodatkowo platerowany 23k złotem. Złota 18k stalówka, w najdroższej wersji rodowana, w najtańszej stalowa platerowana 23k złotem. Ogólnie tyle o Parkerze Sonnet :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Michał76 napisał:

Witam. Panie kolego to coś jeszcze nie bardzo wychodzi to "rozszyfrowywanie" dat ;) Parker Sonnet wszedł do produkcji w 1994r. W prostej linii jest następcą modelu "75". Zanim wszedł do sprzedaży Sonnet w 1991r.wprowadzono taką nazwijmy pilotażową serię długopisów i ołówków nazywaną The Insignia projektantem był Geoff Hollington który stworzył też Sonneta. Także nie bardzo wyszło z tym datowaniem :) A co do samego pióra, no w tej wersji to piękne cacko. W najbogatszej wersji korpus pokryty srebrem 925/1000 z charakterystycznym wyciętym wzorem nazywanym "cisele", dodatkowo platerowany 23k złotem. Złota 18k stalówka, w najdroższej wersji rodowana, w najtańszej stalowa platerowana 23k złotem. Ogólnie tyle o Parkerze Sonnet :)

Dzięki za info. Pióro dostałem z drugiej ręki za pewne zasługi. Mam zamiar z powodów osobistych się go pozbyć. Ten co go mi przekazał dał ponoć za nie 1000 zł nie wiem na ile to możliwe? Mam je z 5-6 lat dopiero. Z datowania dostępnego na forum NII - oznacza 89 rok, ale co ja tam wiem? Może jest ono warte znacznie mniej obecnie? I tak założę oddzielny temat z takowym pytaniem. Dziękuje za dość obszerną odpowiedz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi datownikami jest mały haczyk, gdzieś mam tabelkę to sam sprawdzę, trzeba zwracać uwagę na kropki między znakami a które mogą występować. Najlepiej to w osobnym poście wszystko opisać, porobić zdjęcia,  wtedy można coś bardziej trafnego ustalić. Znaczenie ma wszystko, wygląd skuwki, klipsa, stalówki, wygląd ogólny, to pióro występowało w 18 wersjach w chwili debiutu, dzisiaj jest już niezliczona mnogość tych wersji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...