Skocz do zawartości

Parker ze stalówką Kaweco


Gość

Polecane posty

Może ktoś skorzysta, albo przynajmniej zawiesi oko i powie łoł... Potrzebowałem pióra z trochę "inaczej" piszącą stalówką niż budżetowy IM. Celowo piszę "inaczej", bo zapewne są tu wśród nas posiadacze Parkera z gwoździem czytaj stalówką twardą itd... :) :) Mnie potrzebna była stalóweczka pisząca jak "sik komara", a nie mam ani umiejętności, ani mikromesha żeby przerobić tę parkerowską F-kę, a EF ki Parker nie produkuje.... Pisała dosyć grubo i nazwę to po imieniu - jakbym pisał dobrze wyszlifowanym gwoździem. Jaki jest koń każdy wie ;) Miałem w moich zbiorach stalóweczkę kupioną wraz z DIA2 wielkość ziarna EF. Leżała sobie bidulka i czekała na lepsze czasy. I dziś mnie olśniło. Voilà !!! Krótki demontaż i w miejsce parkerowskiego G.... wsadziłem Bocka ;) Pasuje idealnie, pisze tak jak się spodziewałem. Gdyby ktoś chciał przerobić to ścieżka przetarta. :thumbup:

Parker_Kaweco.jpg

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cholewka nieźle, robiłem przeszczepy stalówek w tych piórach wielokrotnie i nie jest mi to obce. Mam tylko pytanie, czy skracałeś stalówkę dopasowując jej długość do oryginalnego spływaka czy może dałeś inny spływak? Lub po prostu przyłożyłeś stalkę Kaweco i wcisnąłeś to wszystko bez przeróbek? Doczytałem teraz że pasuję idealnie Bock, czyli jest krótszy jak standardowa stalówka #5

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Michał76 napisał:

O cholewka nieźle, robiłem przeszczepy stalówek w tych piórach wielokrotnie i nie jest mi to obce. Mam tylko pytanie, czy skracałeś stalówkę dopasowując jej długość do oryginalnego spływaka czy może dałeś inny spływak? Lub po prostu przyłożyłeś stalkę Kaweco i wcisnąłeś to wszystko bez przeróbek? Doczytałem teraz że pasuję idealnie Bock, czyli jest krótszy jak standardowa stalówka #5

Nic nie przerabiałem stalówka Bock'a pasuje, jakby stamtąd była, tylko firma Parker z oszczędności wsadziła tam gwoździa :) :) :) Oczywiście spływak jest ten sam, pióro pisze rewelacyjnie!!! Atrament dałem Parker Quink granatowy. Kreseczka, jak to ja mówię "sik komara" ale mokra. Chyba sobie zrobę drinka, i Wam też bym postawił :) :zdrowie:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno, bardzo dawno nie miałem w rękach stalówek Bock'a. Ja wstawiałem dowolną stalówkę do tych Parkerów ale Parkerowski gwóźdź jest krótszy od standardowych stalówek o jakieś 3-4mm i do tego układa się w tym przewężeniu w spływaku Parkera. Skracałem stalówki do długości oryginała, ogólnie wychodziło to samo co oryginał. Gdy dawałem stalówki bez skracania to wiadomo były bardziej wysunięte do przodu jak w oryginale, pióro miało tendencje do przerywania, atrament w zależności do gęstości nie trzymał się szczeliny przy bardziej wysuniętej stalówce i pojawiała się przerwa w "dostawie atramentu". A już tak na marginesie mi odpowiadają te stalówki Parkera, dla mnie gwóźdź to temat obojętny. Tylko mam zastrzeżenia do przypadkowej grubości pisania tych piór, Parker robi pod tym względem co chce ;) Super Ci przypasowało, to u mnie przy standardowych "piątkach" stalówka była bardziej wysunięta do przodu dlatego skracałem. No to nic tylko kupować Bock'a i wstawiać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Michał76 napisał:

No to nic tylko kupować Bock'a i wstawiać

Warto z jednego chociaż względu. Grubość linii. Parker nie robi EF :unsure:. A dwa to Bock, jednak pisze bardziej miękko. W sumie to od Parkerowskich stalówek wszystkie inne piszą bardziej miękko. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...