Skocz do zawartości

pióro do rysunku


Polecane posty

Tak, po to jest ten adapter. "naboje europejskie" to standard uniwersalny, najpopularniejsze naboje i do tego służy ten adapter tylko różnie z nim bywa, nie używałem tych adapterów, nie wypowiem się jak to z nimi jest ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nikto0 napisał:

Witam. Nie znam się na piórach. Chcę zakupić tanie pióro do rysunku. Jakie byłoby najlepsze?

Kiedyś grafiki robiło się cieniutką redisówką. Piórem też można. Dobierz sobie stalóweczkę jak najcieńszą, jak nie wiesz to postaw na EF. Mozesz zamówić chińskie piórko, będzie najtaniej, albo coś "markowego". Warunek cienka stalóweczka i dobry chwyt. Pióro musi Ci leżeć w dłoni. Reszta to sprawa wtórna. Atrament, kolor, pióra i atramentu. Czysto indywidualne. Też polecam Platinum Preppy, stalówka 0,2 jak włosek. I ma tam jakiś system to pióro podobno zabezpieczajacy przed zasychaniem stalki. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nikto0 napisał:

a z takim adapterem do naboi typu europejskiego będą wchodzić inne naboje?

 

Siedzę w tym temacie, gdyż kupiłem Platinum Century (które płynie żaglowcem do mnie z Japoni już nie pamiętam który miesiąc :D ) i przez wspomniany adapter powinny pasować krótkie naboje international' długie nie pasują nawet do Century gdyż jest to za długi zestaw. Ale do adaptera podchodził bym ze sporym dystansem, na forach zagranicznych, Polskich oraz na Amazonie pojawiają się doniesienia użytkowników, że adapter pogarsza przepływ atramentu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartosz_T napisał:

że adapter pogarsza przepływ atramentu

Z tym się zgodzę, jak najbardziej. Adapter, to wąskie gardło i często tworzy się tam bańka powietrza. Przerabiałem to niestety...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napełnianie nabojów platinum mogę polecić. Dobrze mieć dłuższą igłę (ok 60 mm), żeby porządnie wypłukać atrament z końcówki naboju. Konstrukcja naboju jest pewniejsza niż standardowego, więc nabój wytrzymuje większą liczbę napełnień. W jednym Preppy nabój wytrzymał mi dłużej niż samo pióro ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, Nikto0 said:

A są jakieś inne pióra do 50zł z stalówką EF na naboje uniwersalne?

Jakos bardzo zalezy Ci na koniecznosci uzywania naboi?
Bo np. z mojego punktu widzenia, jednorazowe wklady to jednak troche wada.

Ale jesli moze byc wbudowany konwerter, to moge zasugerowac chinskiego klona Lamy Al-star. Mam zdecydowanie dobre doswiadczenia z tym piorem.
Za kilkanascie zlotych bedziesz mial 3 egzemplarze (na wypadek jakiegos pechowego egzemplarza) metalowego piora, ze stalowka EF. Jedyna niedogodnosc, ze z Azji bedzie jednak pare tygodni szlo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 50zł możesz kupić "wiaderko" chińskich piór ze stalówkami EF do których wejdą uniwersalne naboje, wchodzą ciasno ale bez problemu, pisząc krótko pasują. Wejdź sobie na Aliexpress wpisz w wyszukiwarce fountain pen nib 0,38 i dostaniesz "oczopląsu" tyle tego jest. Jeżeli chcesz coś na szybko wystarczy Allegro ale nasze ceny są wyższe, wiadomo każdy chce zarobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Abore napisał:

A fuj! Alez to jest brzydkie...

Niby rozumiem, ze de gustibus etc. - ale abym pisal piorem z powyszego linku, to jednak musianoby mi doplacic 😉

Pooglądaj chińczyki na aliexpress i wróć do tego po przejrzeniu co najmniej kilkudziesięciu - przez kontrast z niektórymi chińskimi wynalazkami wyda Ci się całkiem ładne;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...