Skocz do zawartości

Herlitz - czy warto go kupić?


Gość

Polecane posty

Tu i ówdzie, np. Empik oferuje ten właśnie atrament. Szczerze to piórami piszę od wieków, ale tego atramentu jeszcze nie próbowałem. Drogie toto nie jest, ale jakie ma właściwości, przepływ? Wiem, że najlepiej kupić i sprawdzić. Ale można też zapytać na PWF ;) 

Herlitz.jpg

Herlitz2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Topaz napisał:

"Atrament w słoiczku", bardzo ciekawy słoiczek. Poszukam, sprawdzę, bo pióra Herlitz mam i lubię. Szkolne a stalówki jak marzenie.

Jak to mówią: "wlazłem na ten atrament" i mnie zatkało, bo testowałem już bez mała dziesiątki różności, a tu Herlitz mnie skusił tym swoim błękitem. Tylko czy warto po niego sięgnąć? Czy to czasem nie jakaś woda barwiona ;) ?

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem Herlitz Royal Blue, atrament w takiej samej butelce i podobnej etykiecie. Coś bardzo podobnego do Pelikana 4001 Royal Blue ale atrament był ciemniejszy, bardzo dobry przepływ. Ogólnie dobry atrament.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rittel napisał:

Pelikan i Herlitz to jedna firma, bardzo możliwe że to to samo co Pelikan Königsblau.

No to nieźle działa marketing ;) Bo za Pelikana 4001 Blue Royal płaci się ok. 9 - 13 zł. A toto ok. 17 ! Ilość ml ta sama = 30... A może to inne ustrojstwo? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy przywozi mi czasami z Niemiec ten atrament i podobno jest bardzo tam popularny podobnie jak te buteleczki które można w każdym "plastyku" kupować puste. Tak to jest to samo co Pelikan tylko z inną zakrętką, a dokładnie Konigsblau ma te same właściwości co Pelikan tylko jest odrobinę ciemniejszy, jakby dolano trochę czarnego, lekko wpada w granat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w sumie żaden interes ;) Dzięki za podpowiedzi, bo co dwie głowy to nie jedna, a jak juz są 3 to się zrobiło bardzo naukowo. W takim razie kupię Pelikana Blue Royala 4001, bo uważam ten atrament za najlepszy z tej serii 4001, no może jeszcze dobry jest zielony i czerwony. Reszta jest milczeniem. Akurat mi się niebieski wyczerpał i miałem już kliknąć na tego Herlitza. Ale na spokojnie jutro zapoluję na Peliana 4001 B/R. Stary i sprawdzony. Po co przepłacać ;) Dzięki za wskazówki Panowie. Pozdrawiam. F.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Michał76 napisał:

Ja też często sięgam po R.B. Pelikana na przemian z czarnym, trochę pragmatyzm, mam pod nosem te atramenty. Royal Blue podoba mi się a czarny jest wystarczający na moje potrzeby :)

Bo tak w sumie to z tych Pelikanów 4001 to tylko te trzy trzymają dobre parametry: niebieski, czarny i zielony. Chociaż tydzień temu zakupiłem czerwony i byłem zdumiony, że pod światło buteleczka wygladała jakby w środku była podbarwina woda, natomiast po napełnieniu pióra szok. Piękna, czerwona kreska. Dobre krycie, brak strzępienia. Natomiast już niebiesko czarny Pelian 4001 odbiega właściwościami, brązowy również... Innych nie testowałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony też tak widzę choć bardzo rzadko go używam, wydaję się taki blady nawet lekko różowawy a po zatankowaniu soczysta czerwień taka akuratna. Nigdy nie miałem  kalafiorów ale może za krótko używam ;) Blue-Black do dnia dzisiejszego nie mogę za żadne skarby trafić, atrament który w ogóle będzie choć w połowie tym "granatowym" zawsze trafiam na szary i do tego z bardzo kiepskim przepływem a nawet nie przepływem, szybko gęstnieje i utrudnia przepływ. Już darowałem sobie wiele razy ten atrament i jeszcze mnie ciągnie i za każdym razem porażka ;) Żona często używa zielonego i sporadycznie turkusowego, zielony bez problemowy, turkusowy może być :)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego więcej, wszystko zwozi ten mój znajomy z Niemiec, właściwie to taka przyszywana rodzina(daruje sobie już konotacje) ;) Ogólnie ma firmę budowlaną i czasami przy porządkach po remoncie wynajduję takie "skarby" a wie że zbieram to na święta jak przyjeżdża zwozi takie zabytki. Kolejny zabytek, tym razem czarny atrament

85YgBVh.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Michał76 said:

Kolejny zabytek, tym razem czarny atrament

Oj, obawiam sie, ze to raczej niespecjalnie jest atrament w potocznym rozumieniu slowa...

Nie wiem, czy to precyzyjne okreslenie, ale bardziej na miejscu byloby chyba "tusz kreslarski" (vide niemieckie "Tusche" na tym Pelikanie vs. "Tinte", jak na buteleczce Herlitz, na poczatku tego watku).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, pomyliłem zdjęcia i tak już zostało, ale to tylko ciekawostka. To jest tusz kreślarski, mam w tej samej butelce czarny atrament a że zdjęcia mam porozrzucane na zewnętrznym dysku to zgarnąłem nie te co trzeba ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do atramentu Herlitz, w Niemczech ten atrament jest tańszy od Pelikana, kosztuję średnio 2,90 a Pelikan 3,20 - 3,60 euro u nas pojawia się czasami w Empiku i to jest zupełnie nie zrozumiałe kosztuję 16,99zł. Są dwa kolory, niebieski i czarny, tylko w tych dwóch kolorach występuję

ib0EpPj.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mogę potwierdzić, że to ciemniejsza i o wiele ładniejsza wersja niebieskiego Pelikana 4001. Wydaje mi się jednak, że lepiej się nim pisze niż standardowym 4001. Ja używam tego atramentu w nabojach, bo jakiś czas temu był sprzedawany w Lidlu (chyba nadal jeszcze się trafia) w nabojach. Cena wychodziła nawet niezła, bo 10 szt. za 3,99, a naboje są prawie 50% większe niż standardowe i do tego uniwersalne, bo z jednej strony mają końcówkę international, a z drugiej Lamy. Wychodzi 10x1,45 ml (mają większą pojemność niż oryginalne Lamy, ale mniejszą niż długie international), czyli 14,5 ml za 3,99 zł, 30 ml wychodzi za 8,25 zł, jest to taniej niż buteleczka :)

Te same naboje w empiku kosztują 8.99 zł za 5 szt, co jest moim zdaniem dość przesadzoną kwotą. Podejrzewam, że realnie buteleczka tego atramentu powinna kosztować w okolicach 10 zł.

Edytowano przez Pawel.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...