Skocz do zawartości

KWZ Confederation Brown - jakiś "zamiennik"?


tom_ek

Polecane posty

Nie widziałem tego KWZ na żywo, ale na zdjęciach w internecie wygląda pięknie. Macie jakieś propozycje atramentów, które są do niego bardzo podobne?

Przy okazji - zupełnie nie rozumiem idei limitowanych atramentów, bo komu one służą? Ani producentom, ani klientom. Takie np. Lamy Dark Lilac - gdyby weszło do produkcji seryjnej, to firma by zarobiła, klienci zaś byliby bardzo zadowoleni. A tak to wilk głodny i owca niepełna. Ech...

A może by jakaś petycja do KWZ? Czy to głupi pomysł?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tom_ek napisał:

A może by jakaś petycja do KWZ? Czy to głupi pomysł?

Jeśli producent zgodził się zrobić dla kogoś atrament limitowany, to chyba byłoby co najmniej niestosowne, gdyby później wypuścił taki sam do normalnej sprzedaży. Chyba, że umowa jest od początku na limit czasowy - np. przez rok ktoś ma wyłączność, a później wchodzi do normalnej produkcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemniaczku, wiem, czytałem niedawno dyskusję w wątku poświęconym forumowemu atramentowi.

Alrun, dzięki za podpowiedzi. Wczoraj odebrałem paczkę z kilkoma atramentami, w tym z Diamine Safari :), ładniutki. Ciekawie wygląda ten Krishna Yellow Valley, także (niewymieniony przez Ciebie Krishna Summer Rain). Jeszcze jedno, czy ten limitowany KWZ podobny nieco do seryjnych Starego Złota lub Zielono-złotego?

A może jakiś Noodler's? Np. N. El Lawrence? Taki Golden Brown gdyby był mniej brązowy a bardziej zielony, to byłby bliższy KWZ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ziemniaczku.

13 godzin temu, Ziemniaczek napisał:

Golden Brown to odpowiednik KWZ Miodowego

To wiem, mam oba. Chodziło mi o to, o czym pisałem:

13 godzin temu, tom_ek napisał:

gdyby był mniej brązowy a bardziej zielony, to byłby bliższy KWZ [Confederation Brown]?

Pooglądałem internetowe zdjęcia N. El Lawrence i wydaje się podobny do Confederation Brown. Ale może podobieństwo jest złudne, w końcu to tylko zdjęcia na komputerze.

Edytowano przez tom_ek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...