Skocz do zawartości

Sheaffer, Platinum czy Conklin?


Cichybyk

Polecane posty

Cześć :)

Od paru tygodni czytam i czytam forum, kilka razy zdążyłem zmienić koncepcję zakupu oraz budżet.

Na razie stanęło na wyborze między Sheaffer Sagaris, a Platinum Balance, ewentualnie Conklin Durograph tylko tutaj trochę obawiam się jakości stalówki.

Przeczytałem i oglądałem recenzje tych piór ale ciężko znaleźć porównanie, więc może ktoś z Was miał do czynienia z nimi i może podzielić się wrażeniami.

Ostatnio posługiwałem się takim tanim piórem kulkowym na atrament i grubość 0,5 mm była dla mnie idealna więc podejrzewam, że Shaeffer to by była F-ka a Platinum M-ka, ale tu też chętnie usłyszę wasze uwagi.

Wcześniej myślałem jeszcze nad Sailorem Procolor ale tam są tylko stalówki F i do tego bardzo cienkie, więc chyba nie dla mnie.

Conklin jest piękny, tylko mam wątpliwości co do tej stalówki bo gdzieś czytałem jakieś niepochlebne wypowiedzi.

Generalnie potrzebuję dobrze i w miarę przyjemnie piszącego pióra do codziennych notatek, głównie w domu.

Jeśli chciałoby się komuś coś napisać, żeby pomóc mi w wyborze byłbym wdzięczny, może także jest jakieś pióro, które powinienem wziąć pod uwagę. Od razu napiszę, ze nie chcę sekcji metalowej ani profilowanej, odpadają też Faber Castell, Lamy, Kaweco (podoba mi się tylko Dia 2 które jest za drogie) TWSBI też, bo nie mam na razie potrzeby na demonstratory.

Budżet tak mniej więcej do 250zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Franek :) 

Zastanawiałem się trochę nad nim wcześniej i oprócz ceny jeszcze jedno mi nie pasuje - mianowicie jest czarny :)  A ja potrzebuję czegoś w jakimś mniej martwym kolorze  :)

Dlatego patrzę po kolorach niebieskich, żółtych, pomarańczowych, a Dia 2 jest tylko czarny i koniec. :) 

Dodatkowo przy tej cenie mógłbym już pomyśleć o platinum 3776 z amazona. Wcześniej takimi małymi kroczkami dotarłem do Viscontiego Mirage i wtedy powiedziałem sobie stop i zacząłem od początku  :) Na razie coś niedrogiego acz przyjemnego i solidnego, a jak mi się finanse poprawią zacznę kombinować dalej :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie dwa współczesne Conkliny - Durograph Amber i Mark Twain Red. W obu stalówka spisuje się bardzo dobrze, choc mam M nie F. Znam tez niepochlebne recenzje tych stalowek ale albo Conklin poprawil ich.jakość albo miałem szczęście. Ps. Zainteresuj sie jeszcze piorem Levenger True Writer oraz kilkoma modelami marki Wancher. Niestety tylko ebay. Z tanszych opcji PenBBS lub Kaco Edge z makrolonu, stalówka Schmidt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daniel84 Daniel czy posiadasz, używasz pióro Kaco Edge? Znam pióro, miałem w rękach, bardzo fajne pióro a interesuję mnie powtarzalność stalówek. Chce kupić dla siebie to pióro tylko chce się dowiedzieć jak z powtarzalnością wykończenia stalówek.

Kilka słów o piórze. Pióro u nas praktycznie nie znane a na innych forach też nie bardzo popularne. Myślę że z powodu marki pod jaką jest sprzedawane i kraju pochodzenia ;) Stalówki i konwertery do tego pióra to Schmidt, pióro sprzedawane jest z tylko jednym rodzajem stalówki EF, stalówka jest brandowana logiem Kaco ale to standardowy Schmidt #5 podobnie konwerter K1 Schmidt. Korpus z makrolonu a sekcja jest ze szczotkowanego aluminium. Pióro waży ok.24g bez skuwki połowę całej wagi. Bardzo wygodne pióro, przypomina Lamy 2000 największą kontrowersją jest klips, dla tych którzy korzystają z użyteczności klipsa :) pióro raczej nie udane pod tym względem. Klips jest bardziej ozdobą jak elementem użytecznym, ja nie używam klipsa więc dla mnie może być ozdobą ale to ja, a u kogoś może to dyskwalifikować chęć zakupu tego bardzo ciekawego w formie pióra

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Cichybyk napisał:

 Dia 2 które jest za drogie

Jest na to rozwiązanie: Student. Stalówka taka sama jak w Dia 2, wielość prawie identyczna, sekcja metalowa nie powleczona plastikiem, w skuwce nie ma plastikowej tulejki doszczelniającej a w korpusie brak sprężyny dopychającej nabój/konwerter. 

Chciałem Dia, budżet "nie puszczał", o studencie nie wiedziałem póki pani w sklepie mi go nie pokazała. Kupiłem i nie żałuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Daniel84 napisał:

Mam u siebie dwa współczesne Conkliny - Durograph Amber i Mark Twain Red. W obu stalówka spisuje się bardzo dobrze, choc mam M nie F. Znam tez niepochlebne recenzje tych stalowek ale albo Conklin poprawil ich.jakość albo miałem szczęście. Ps. Zainteresuj sie jeszcze piorem Levenger True Writer oraz kilkoma modelami marki Wancher. Niestety tylko ebay. Z tanszych opcji PenBBS lub Kaco Edge z makrolonu, stalówka Schmidt.

Dzięki za podpowiedzi :) Wanchera widziałem i jest piękny, 80 usd za Zen + wysyłka i podatki trochę drogo wyjdzie. Ale bardzo mi się podoba.

Levengera nie znam, poczytam i pooglądam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dawid.w napisał:

Jest na to rozwiązanie: Student. Stalówka taka sama jak w Dia 2, wielość prawie identyczna, sekcja metalowa nie powleczona plastikiem, w skuwce nie ma plastikowej tulejki doszczelniającej a w korpusie brak sprężyny dopychającej nabój/konwerter. 

Chciałem Dia, budżet "nie puszczał", o studencie nie wiedziałem póki pani w sklepie mi go nie pokazała. Kupiłem i nie żałuję.

Tak, czytałem o tym Kaweco, ale ja nie trawie po prostu metalowych sekcji, dlatego Dia2 tylko z Kaweco by mi pasowało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Michał76 napisał:

@Daniel84 Daniel czy posiadasz, używasz pióro Kaco Edge? Znam pióro, miałem w rękach, bardzo fajne pióro a interesuję mnie powtarzalność stalówek. Chce kupić dla siebie to pióro tylko chce się dowiedzieć jak z powtarzalnością wykończenia stalówek.

Posiadam i używam. Przyznam, że początkowo stalówka drapała ale miała po prostu niesymetrycznie ułożone skrzydełka. Przy użyciu lupy jubilerskiej i palców z łatwością nadałem jej symetryczne ustawienie i odtąd pisze wg mnie perfekcyjnie. W skali maślaności 8/10 a mając na uwadze fakt, że to EF to 10/10/ Nie używałem nawet micromesha. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cichybyk napisał:

Dzięki za podpowiedzi :) Wanchera widziałem i jest piękny, 80 usd za Zen + wysyłka i podatki trochę drogo wyjdzie. Ale bardzo mi się podoba.

 

80 za Zena to cena w opcji Kup teraz. Czasami jednak dwa sklepy wystawiają Zena w aukcji od 1 USD. W ten sposób udało mi się upolować dwa za nie więcej niż połowę ceny. Znakomite pióro, duże i bardzo eleganckie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...