Jump to content
Sign in to follow this  
Angela4b

Jakie zeszyty kołowe polecacie? Zeszyty z wymiennymi kartkami?

Recommended Posts

W osobnym temacie pisałam, że jestem bardzo zadowolona z Lidlowskich kołozeszytów, jednak jest problem z ich dostępnością, więc rozglądam się za alternatywą.

Co możecie polecić? Skupiam się na kołowcach, bo lubię sobie zarzucić pod spód okładkę i nie zajmują tyle miejsca, przy okazji można też notować na kolanie, ale rozważam też coś w stylu segregatora - jakiś zeszyt z wymiennymi kartkami. Znalazłam bardzo fajną opcję, jaką jest Linoo notebook, ale chyba po niewypale kickstartera pomysł umarł. A bardzo szkoda, bo na coś takiego się napaliłam i dziwię się, że jest taki problem z dostępnością takiego rozwiązania, bo w innych krajach jest ono bardzo popularne. No, chyba że ja wpisuję cały czas złe frazy w wujaszka Gugla ;) Oczywiście są takie a la segregatorki, ale nie można ich otworzyć tak, żeby zawinąć pod spód jedną część, a o to mi chodzi.

Chciałabym, żeby zeszyt był w rozmiarze a4 lub b5, duuużo kartek. Zazwyczaj w Polszy sprzedawcy piszą, że produkt ma np. 140 kartek, a tak naprawdę ma ich 70, bo tłumacze nie umią w języki. Mi zależy na czymś koło 100 kartek, nawet 140, ale 70 też ujdzie. Miło, jak będą perforacje, ale z kółeczka i tak da się wyrwać, więc nie jest to obowiązkowe. Papier, cóż, miło by było, gdyby nie tępił stalówki, ale nie jestem super wybredna (chyba, Oxfordy mnie nie zachwyciły :P). Fajnie by było, gdyby padła jakaś propozycja w kropki, ale zauważyłam, że są one zazwyczaj droższe niż zwykła kratka/linia, więc jest mi bez różnicy. Wolałabym tylko, żeby owe kratki, linie, kropki nie były za ciemne, Pukka Pad soft cover notebook ma je już ciut za ciemne, jak jeszcze dodam czarny atrament, to nic nie rozczytam. No i tu przechodzimy do ceny... Troszkę mnie załamały ceny no-name notatników, które w lokalnych sklepach i supermarketach wynoszą ponad 20zł. Oxfordy kosztują tam prawie po 30, ale wiem, że na necie za te 20 się je kupi. No i pewnie na to się ostatecznie zdecyduję, ale jestem szczególnie ciekawa, czy macie jakieś propozycje co do zeszytów z wymiennymi kartkami, bo ten pomysł bardzo przypadł mi do gustu.

Wow, faktycznie ciekawe te zeszyty, ale ceny trochę szalone. Zakładam, że głównie płaci się za to nowatorskie rozwiązanie z białymi kratkami, które w twoim wypadku i tak było widać na kopii, więc chyba zostawię go w pamięci na czasy, kiedy budżet na testowanie będzie większy ;)

Niesamowicie podobają mi się np. Japońskie produkty dostępne na Jetpens, ale trochę obawiam się, że będę miała problem z kupieniem kartek. Nie są dziurkowane, jak standardowa większość, tylko specyficznie perforowane, bindowane więc nawet nie będę mogła na upartego użyć dziurkacza i wcisnąć ulubionego papieru (lub chociaż takiego, który będzie dostępny w pierwszym lepszym sklepie). A nie bardzo podoba mi się wydawanie ładnej sumki na pasujący papier plus przesyłka przez ocean, która wyjdzie tyle, co ryza Tomoe :P

Czy naprawdę nie ma u nas czegoś podobnego? Przystępne dla człowieka, żeby mógł sam sobie uzupełniać takim papierusem, jaki mu się podoba i dowolnie przekładać bazgroły?