Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Oxford 90g/m2 moje spostrzeżenie

Polecane posty

Gość
Dnia 19.10.2018 o 03:58, YAMAHAL napisał:

czy do toalety

Z tym adresem to bym uważał, bo można się pokaleczyć ;) Niestety prawda jest taka, że ani do pióra ani do toalety się nie nadają. A lista dobrych papierów przydałaby się na FORUM. Można by ją aktualizaować. Zacząłem ten temat po to żeby ostrzec przed wyrzuceniem pieniędzy i jeśli to odniesie skutek to będzie już sukces.

Dnia 22.10.2018 o 21:49, Franek napisał:

Zacząłem ten temat po to żeby ostrzec przed wyrzuceniem pieniędzy i jeśli to odniesie skutek to będzie już sukces.

Właśnie o to głównie chodzi ---- kupując dany zeszyt, brulion czy notes itp. przez internet czy też nawet w sklepach stacjonarnych, nie mamy możliwości przetestowania papieru, jak zachowuje się pod piórem, ---- kupujemy w większości kota w worku :bezradny: a różnorodność gramatury, oraz jakość danego papieru jak i cudownych opisów że papier nie przebija --- czytaj OXFORD i nie tylko ta firma, w wielu przypadkach odbiega od rzeczywistości. Moim skromnym zdaniem w tych czasach, (od wieeelu lat) gdzie kontrola jakości zaczyna być mitem i papką marketingową, nie sztuką jest wydać kasę na papierowy chłam, lecz na to co nas w 100% usatysfakcjonuje.

Edytowano przez YAMAHAL

Gość
6 godzin temu, YAMAHAL napisał:

nie sztuką jest wydać kasę na papierowy chłam, lecz na to co nas w 100% usatysfakcjonuje.

No i w świetle tego, pomysł, żeby wspólnie tworzyć taką "czarną listę i białą" - wyrobów papierniczych, jest uzasadniony. Pomyśl czy będziemy tu rozwijać to zagadnienie, czy założymy nowy wątek? Może Admin coś by podpowiedział?

Gość

Tego typu listy to jest bardzo przydatna rzecz, tylko zmiłujcie się, nie opisujcie zeszytów, notesów sprzed 2-3 lat ;) Tylko to co jest dostępne dzisiaj, już sama dostępność stanowi problem, ja połowę rzeczy o których opisujecie nie widziałem na oczy choć mam pod nosem te same sklepy które wymieniacie :) A co do trafności zakupionego towaru, myślę że w dzisiejszych czasach nie ma pewniaków, pozostało nam i tak kupować w ciemno, sprawdzać już u siebie i dzielić się spostrzeżeniami i takie listy mają sens

Dnia 24.10.2018 o 10:23, Michał76 napisał:

Tego typu listy to jest bardzo przydatna rzecz, tylko zmiłujcie się, nie opisujcie zeszytów, notesów sprzed 2-3 lat ;) Tylko to co jest dostępne dzisiaj,

Michał nie do końca się z tobą zgadzam, ---- ogrom zeszytów - notesów z przed 2-3 lat i więcej, zalega na półkach sklepowych -- są jak najbardziej dostępne i czeka na odpowiedniego klienta, i nie jet też to tak, że jak dana firma zakończy produkcje jakiegoś modelu czy też serii, to wycofują ze sklepu i dają do recyklingu - brak opłacalności. Więc taka lista z opisem złych czy dobrych notesów --- również tych starszych, jest przydatna, biorąc nawet mój przykład ----- gdybym wiedział że ten notes OXFORD signature 72 kartki wyprodukowany w Chinach -- nie produkowany już od kilku lat, prześwituje i niemiło przebija, nie kupił bym go, i tym sposobem te 40 dyszki przeznaczył na inny notes który jest bardziej wiarygodny i sprawdzony pod piórem.

Gość

@YAMAHAL OK, może trochę przesadziłem, to tylko mój punkt widzenia. Niestety u mnie nie uświadczysz zeszytów sprzed 2-3 lat, mało tego pojawiają się m.in Oxford'y ale w tak małych ilościach że o zaleganiu nie ma mowy a co dopiero znaleść notesy, zeszyty sprzed paru lat. Wiem że to takie pisanie trochę w próżnie, wszystko uzależnione jest od lokalizacji danych sklepów choć tych samych, w jednej miejscowości jest wszystko a w drugiej mało lub prawie nic