Skocz do zawartości

Zagadka!


tommy39

Polecane posty

A bo takie są pióra, trafiłeś na "jednego" a ja mam kilka Fuliwenów tylko starszych a te są ogólnie lepsze, spływaki mają bardzo proste i perfekcyjnie wykonane, stalówki no tutaj już jest różnie, posiadają typowe wady chińskich piór ale ogólnie pióra ponad przecietne tylko dziwnowate ;) Przy jednym, felernym piórze nie ma sensu uogólniać jakie te pióra są na prawdę :) Jest jeszcze jedno ciekawe pióro, Monte Cristo już nie pamiętam nazwy modelu, swego czasu bardzo popularne na Allegro, pióro ma stalówkę i spływak Fuliwen, pisze to coś świetnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Michał76 napisał:

A bo takie są pióra, trafiłeś na "jednego" a ja mam kilka Fuliwenów tylko starszych a te są ogólnie lepsze, spływaki mają bardzo proste i perfekcyjnie wykonane, stalówki no tutaj już jest różnie, posiadają typowe wady chińskich piór ale ogólnie pióra ponad przecietne tylko dziwnowate ;) Przy jednym, felernym piórze nie ma sensu uogólniać jakie te pióra są na prawdę :) Jest jeszcze jedno ciekawe pióro, Monte Cristo już nie pamiętam nazwy modelu, swego czasu bardzo popularne na Allegro, pióro ma stalówkę i spływak Fuliwen, pisze to coś świetnie

Ja to chyba wielkim pechowcem jestem albo mam za duże wymagania bo co wpadnie chińskiego w moje ręce to pisze słabiutko.... Jeśli chodzi o tego konkretnego Fuliwena to pochodzi prawdopodobnie z początku lat 90-tych i jakościowo słabe było. Jedyne dobre chińskie pióro to było HERO 616 z połowy lat 70-tych, ale po zakupie Parkera 25 różnica w pisaniu była kolosalna czyli też takie dobre nie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, wszystko zmienia wraz z oczekiwaniami, na początku tania chińszczyzna, jeszcze jak trafiła się przyzwoita to tworzy wrażenie że tak jest cały czas. Zakup lepszego pióra wszystko odmienia, tania chińszczyzna okazuję się dziadostwem i to jest fakt. Ale gdy uwzględnimy ile te pióra chińskie kosztują to trzeba trochę zmienić podejście do nich. Jak porównać Hero do Parkera 25 tym bardziej starego Parkera, lata świetności firmy. To zupełnie inna liga. Ja nie oczekuję od chińszczyzny cudów, kupuję to co mi wpada w oko, poprawiam jak trzeba i piszę, z reguły niemal każde tanie pióro będzie wymagało poprawek, jak tylko mamy jakieś pojęcie, potrafimy sami sobie poprawiać te pióra to co pozostało, kupować i pisać ;) Moje subiektywne spostrzeżenia dotyczące jakości dzisiejszych piór wyglądają tak, przejechałem się wielokrotnie na drogich piórach, oczekiwałem "klasy" a tu wyszło to samo co z tanim, byle jakim chińczykiem. Normalne, duże oczekiwania które kończą się jeszcze większym rozczarowaniem, kupując "chinole" mam mniejsze oczekiwania, w ogóle nie porównywalne do tych drogich piór a czasami wychodzi bardzo miłe zaskoczenie, pióro za 20zł "pozamiatało". Nie kupuję dużo tych piór, wyszukuję starocie, jak trzeba to poprawiam i tyle, pióra piszą :)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo też używam na co dzień pióra starsze (najmłodsze ponad dwudziestoletnie) - są po prosu lepsze (szczególnie stalówki) od swoich współczesnych odpowiedników (tylko japońska trójka i może Lamy trzyma poziom, bo już Pelikan i Montblanc niekoniecznie). Natomiast nie kupuję wcale chińczyków - one wpadają mi w ręce z prośbą o naprawę.

BTW Hero 616 w latach 70-tych nie było takie znowu tanie i chyba uchodziło za najlepsze na polskim rynku.

A jeśli chodzi o Parkera25 to było najtańsze pióro w ofercie firmy coś około 8$ w Pewexie, jednak nadal się broni jakością pisania.

Edytowano przez Tyci
poprawka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy lubi co innego, mi nie zależy na markach, firmach, skąd dane pióro jest. Pióra traktuję na tej samej zasadzie jak długopisy, są dla mnie tylko narzędziem do pisania. Pisze w charakterystyczny sposób który wymaga od stalówek bardzo dużej dokładności w wykonaniu więc praktycznie każde pióro które kupię muszę poprawiać by pisało tak jak lubię. Nie mam zamiaru płacić za pióra krocie, mam ważniejsze potrzeby, kupuję to co mi wpadnie w oko, poprawiam bo umiem i pisze tak samo jak piórem za grube pieniądze. Ale tak wygląda moje podejście do wyboru, to mi po prostu wystarcza :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój fuliwen przypomina wyglądem nieco scheaffer'a 100 ct szczotkowana stal nierdzewna. Zwyczajny bez wygibasów jak inne modele od tego producenta. Jednak jak pisze Michał76 liczy się stosunek jakości do ceny a ten jest dobry. Jak u większości produktów także i tu trafiają się niewypały. Moje pióro działa jak trzeba i dzięki fuliwenowi za to!😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...