Skocz do zawartości

Fleksujące pióro do 200 PLN


olaf

Polecane posty

Przepraszam wszystkich :headsmack: staram się być bardzo obiektywny w tym co piszę czasami, chyba "trzeba" trochę po koloryzować :P Dobra, napisze tak, za tą cenę i tak nie kupi się czegoś lepszego, nie ma szans. Za nie całe 200zł można "wyrwać"starucha używanego ale to jest wrak, kto kupi w ciemno takie pióro. Tu mamy nówkę, pióro robione jak te stare, okraszone nowoczesnymi materiałami i dodatkami. A to co ma wygrawerowane, skąd pochodzi to już ulotny szczegół :) PS. Co do porównań, chciałem dać tylko do zrozumienia że trochę mija się to z celem, tym bardziej jeśli porównujemy do piór Noodler's które jakby nie było mają też swoich fanów. A pióra te choć podobne do siebie a konstrukcyjnie praktycznie takie same, różnią się przede wszystkim wykonaniem, jedne są ładniejsze, lepiej wykonane, drugie gorzej. Pióra FPR jak napisałem wcześniej aspirują do tych lepszych.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jeśli idzie o zapach, to się nie zgodzę. Spływaka w Himalaya nie czułem (i nie czuję) w ogóle, może to kwestia tego, że tankowałem je atramentami KWZ, które same lekko pachną. W całości z ebonitu wykonane są FPR Triveni - mam dwa, te również nie maja zapaszku. Trochę za to jest go w FPR Guru, ale nie tyle, co w Noodler's Charlie (ebonitowy spływak i skuwka) - tego czuć z metra, nie przesadzam.

Michał pisał o przepływie regulowanym za pomocą wciskania/wysuwania spływaka, w moich piórach są wciśnięte dość mocno i głęboko, kłopotów z przepływem nie ma, leją ja z cebra :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...