Jump to content
Franek

Czas pomyśleć o kalendarzu

Recommended Posts

Witam,

Używam kalendarz Paperblanks 2018 seria Black Moroccan Ultra (dzień na stonie). Jest pięknie wykonany. Niestety wersja angielska.

Najważniejsze jest jednak to, że atrament w niewielkim stopniu ale przebija na drugą stronę (a piszę piórami se stalówką F)...

Jednakże ze względu na dość ograniczony budżet nie stać mnie na cytowany wcześniej Hobonichi więc w tym roku zamówiłem ponownie Paperblanksa 2019 seria Bach Cantata Ultra Day (62 zł zamiast 185 zł to na prawdę przekonujący argument). Może na 2020 się poszczęści :)  

Właśnie dostrzegłem, że mają też formaty A-4. W 4 wersjach kolorystycznych okładki. Papier akceptowalny do pisania piórem. Piszę "akceptowalny", bo mógłby mieć nieco lepszą gramaturę. Osobiście piszę stalówką BB, atrament Hero granatowy i żadnego przebijania nie zauważyłem. Niemniej na bardziej satynowym papierze typu Oxford, pismo wygląda ciekawiej, cieńsze linie literek. Mimo to kalendarze Avanti z układem dziennym [są i tygodniowe], to dobry wybór. Przy okazji zawierają sympatyczne informacje dotyczące imienin, przysłowia na każdy dzień i w stopce na każdej stronie jest skrócony kalendarz minimalistyczny na rok bieżący. 

Kalendarz Avanti A-4

Edited by Franek