Skocz do zawartości

Amazon.de za bardzo oszczędza na pakowaniu


derywat

Polecane posty

Skusiłem się na pióro Pelikan Pura w okazyjnej cenie. Wcześniej kupowałem w amazon.de i pakowanie było w miarę przyzwoite.
Tym razem jakiś geniusz w magazynie w Poznaniu postanowił wysłać pióro w płaskiej, tekturowej kopercie. Jak się łatwo domyślić poczta dokonała kompresji przesyłki poprzez ściskanie. Pudełko od pióra zniszczone, pióro z drobnym odpryskiem lakieru przy klipsie.
Zamiast pióra mam kłopot z odsyłaniem (tym razem zażyczyli sobie do Niemiec).

Jakby co, polecam raczej trzymać się z daleka... A szkoda bo pióro mi się podoba.

 

2018-09-27%2013.17.34_zpscvcrqewk.jpg 

2018-09-27%2013.17.10_zpsttm74j4h.jpg

2018-09-27%2013.16.43_zpspnan8f3u.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam również problem z Amazon.de a właściwie z krajem kwitnącej wiśni... okres dostawy pióra minął tydzień temu, dzisiaj dostałem odpowiedź na emaila od sprzedawcy, że z powodu tajfunu w Japoni lotnisko zostało uszkodzone i moje pióro jeszcze nie opuściło wyspy... mam nadzieję, że sobie grzecznie leży w ciepłym magazynie i nic mu się nie stało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 28.09.2018 o 08:06, derywat napisał:

Od sprzedawców, którzy wysyłają samodzielnie, zawsze dostawałem dobrze zabezpieczone paczki. Tylko dostawy realizowane przez amazon były kiepskie.

Właśnie przeczytałem Twoją smutną bądź co bądź przygodę. Jak to mówią "fajans" z takim pakowaniem. Osobiście jak wysyłam komuś pióro to pakuję w kawałek rurki PCV (takiej do prowadzenia kabla po ścianie). Nigdy się nie zdarzyło, żeby odbiorca się skarżył. Ale trzeba mieć wyobraźnię i coś takiego jak szacunek dla klienta. Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Amazonie liczą się tylko niskie koszty, więc oszczędza się na wszystkim co możliwe. Jakiś czas temu czytałem biografię Bezosa, w której też poruszono kwestię oszczędzania na wszystkim.

Dnia 27.09.2018 o 14:01, derywat napisał:

Skusiłem się na pióro Pelikan Pura

Jak się to pióro sprawuje, o ile zamówiłeś je ponownie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pawel. napisał:

Jak się to pióro sprawuje, o ile zamówiłeś je ponownie

Nie zamówiłem ponownie. Skusiłem się za to na Lamy Aion, które pomimo tylko nieznacznie lepszego pakowania przetrwało transport z amazona bez uszkodzeń (tym razem wysłane było ze Szczecina).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kiedy przymierzałem się do M805 Stresemanna wiele komentarzy w niemieckim Amazonie było poświęconych właśnie temu, że tak przyzwoite pióro wkładają do lichego kartonika a nie wysyłają w porządnym pudełku.  Gdzie indziej z kolei wyczytałem, że Pelikan daje dystrybutorom możliwość wyboru opakowania do niektórych produktów i być może Amazon kupuje hurtem i "oszczędza" na pudełkach. Czy i ile na tym oszczędzą, nie wiadomo, bo pewno zwroty z powodu uszkodzeń się trafiają.

Mnie uratował Cult Pens. Cena ta sama i jeszcze butelkę Edelsteina dorzucili. Opakowanie oczywiście porządne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...