Skocz do zawartości

Waterman Allure


ArcyTeo

Polecane posty

Witam

Od razu na wstępie napiszę, że jestem zielony w temacie piór wiecznych, zainteresowałem się kaligrafią stosunkowo niedawno (lipiec 2018), a więc proszę o wyrozumiałość.

Moje pierwsze pytanie odnośnie pióra wiecznego brzmi: Czy Waterman Allure, czarne matowe CT (taka jest nazwa w sklepie Watermana) ma sens? Czy może ktoś korzystał z niego, może mi o nim coś opowiedzieć?

Moje drugie pytanie brzmi: Może ktoś zna godne polecenia pióro do 100 zł? Najlepiej czarno-srebrne, z taką stalówką, która nie byłaby miękka (o ile dobrze rozumiem ten termin - pisząca niezależną od nacisku linią) i jednocześnie żeby była cienka (mniej więcej tak cienka jak Rotring ArtPen F - może nawet troszeczkę cieńsza), takie pióro, które nie wylewało by z siebie jakichś strasznych ilości atramentu (żeby się nie rozmazywało to, co napisałem - wiem, to często wina atramentu, ale chodzi mi o to, aby pióro nie zostawiało po sobie na papierze śladu, który byłby tak mokry, że az wypukły), pióro najlepiej lekkie, takie, aby nie było w całości plastikowe (rączka, tzn. coś, za co się trzyma pióro - nie do końca pamiętam, jak to się nazywa - miałaby być plastikowa, jakby się dało, to pierścień metalowy), i w końcu, aby było owe pióro długie (z racji moich dużych rąk).

Pozdrawiam

Edit:

Zapomniałem dodać o tym, że pióro najlepiej matowe, nie jakieś lśniące i błyszczące (od metalowych rączek [?] pocą mi się ręce)

Pozdrawiam

Edytowano przez ArcyTeo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Dziękuję, nawet film już mam. Odnośnie twojej wypowiedzi, mam jeszcze jedno pytanie, które oczywiście zapomniałem umieścić w poście zanim odpowiedziałeś, mianowicie, czy to pióro nie drapie? Jak płynnie się nim pisze? Zapewne i tak pewnie się tego dowiem na filmiku, ale chcę zapytać osoby, która może to pióro używała (a używałeś go w ogóle? 🤔).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu filmiku stwierdziłem, że długość bez stalówki - 12,5 cm - w zupełności mi odpowiada. Pióro faktycznie pisze niezwykle dobrze, co naprawdę widać. Możliwe, że to mocne przyciśnięcie do leciutko szerszej linii się nawet przyda.

W każdym razie, dziękuję za rozwianie moich wszelkich wątpliwości, zastanawiam się jeszcze nad wersją kolorystyczną, czarny, czy niebieski? Oba są piękne, niebieski będzie mi pasował do piórnika, a jednocześnie czarny jest trochę bardziej stylowy, na czym mi w sumie bardziej zależy. Ale chyba w końcu kupię niebieski, ten błękit jest naprawdę prześliczny 😍

Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jesno pytanie, napiszę tutaj, nie będę rozpoczynać nowego tematu bo jest ono związane w pełni z tym. Mianowicie, czy do tego pióra Watermana potrzebny jest ich specjalny tłoczek (nie wiem, czy to się nie nazywa przypadkiem jednak konwerter, jestem zielony w tych sprawach, pisałem już)? Czy może można sobie do tego Watermana Allure dać jakikolwiek, taki jak zwykły nabój, który można kupić w zwykłym papierniku?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naboje wchodzą bez problemu uniwersalne, konwerter warto dopasować. Teoretycznie powinien pasować nawet najtańszy chiński konwerter, ale różnie z tym bywa. W kilku recenzjach Watermanów zauważyłem, że testujący używali konwerterów Kaweco, więc chyba powinny bez problemu pasować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...