Skocz do zawartości

Zielony Atrament do cieńkich stalówek


kriis88

Polecane posty

Jak w temacie szukam ciekawego zielonego koloru, który przy cieńkich stalówkach (F, EF) będzie dalej zielony xD // posiadam FvG Moss Green i Olivine Monteverde i Hmm to jeszcze nie są takie zielone jakie chailbym mieć :( a przy cienkich stalówkach te kolory są tak ciemne, że żadna radość z tej zieleni. Kolor nie ma być rażàcy ale też nie za ciemny. Zastanawiam się nad Pelikanem Edelstein Aventurine ale może polecicie coś innego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Twój problem. Uwielbiam Moss Green (w Pelikanie M200 EF), ale szukałam czegoś jaśniejszego. Konkretnego atramentu nie podam, ale Lamy Charged green, które przez wymieszało się w konwerterze z J Herbin eclat de saphir dało piękną zieleń. Poszłam dalej tym tropem i mam swój kolor idealny.  Z ciekawością wyczekuję propozycji zielonych atramentów od forumowiczów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może MB Irish green? Jest jasniejszy i dobrze nasycony. Ja gustuję w nieco ciemniejszych (ale nie za ciemnych) zieleniach, też zgniłych lub oliwkowych (Kobe #34 to mój faworyt), Olivine od Pelikana też się dobrze sprawował w cienkiej kresce, ale nie pamiętam już w czym dokładnie go testowałam. Jutro będę mogła zrobić nowe testy w jakiejś EFce ;) 

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kwitnie. To bezpieczny kolor. 

Nie przesadzajmy, KWZ nigdy nie zrobiło żadnemu pióru krzywdy - jeśli ktoś ma uszkodzone pióro właśnie z tego powodu, to proszę o informację :)

Brillant Green - jest w moim odczuciu - wybitnie przeciętnym kolorem.

Jak już to Dark Green...

 

Ja tam wolę Aventurine z Edelsteina, Moss Green, Irish Green i Oliviny oba, ale skoro wszystko to odpada...

Diamine Sherwood Green też odpada?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Ziemniaczek napisał:

Nie kwitnie. To bezpieczny kolor. 

Nie przesadzajmy, KWZ nigdy nie zrobiło żadnemu pióru krzywdy - jeśli ktoś ma uszkodzone pióro właśnie z tego powodu, to proszę o informację :)

Brillant Green - jest w moim odczuciu - wybitnie przeciętnym kolorem.

Jak już to Dark Green...

 

Ja tam wolę Aventurine z Edelsteina, Moss Green, Irish Green i Oliviny oba, ale skoro wszystko to odpada...

Diamine Sherwood Green też odpada?

 

Mam Monteverde Olivine i podobno on zakwita. Czy jeżeli pojawi się wykwit na stalowce to jest ona zniszczona? Czy wystarczy ją wypłukać w cieplej wodzie?

ooo Diamine Sherwood Green wydaje się ładnym kolorem, chyba nie będzie tak bardzo ciemny w EF Pelikana bo Moss Green jest bardzo, bardzo, bardz ciemny

 

Ciekawi mnie też Diamine Golden Oasis ale on jest z jakimiś drobinkami złota... nie zatka mi to pióra/ stalówki?

Edytowano przez kriis88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monteverde Olivine kwitnie na potęgę. We wszystkich piórach, jakie nam. To fakt, niepodważalny. Stalówka ani reszta pióra nie jest zniszczona - pióro wystarczy umyć i wytrzeć chusteczką - usunąć wykwit mechanicznie (ale ostrożnie). To nie jest nic złego - wszak to składnik atramentu w końcu.

 

Nie baw się drobinkami złota i tego typu wynalazkami w piórze z EF. To nie będzie miało dobrego przepływu, drobinek (połysku) nie zobaczysz, bo stalówka za cienka (i to mocno za cienka - takie cuda to tylko w B lub grubszej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Ziemniaczek napisał:

Monteverde Olivine kwitnie na potęgę. We wszystkich piórach, jakie nam. To fakt, niepodważalny. Stalówka ani reszta pióra nie jest zniszczona - pióro wystarczy umyć i wytrzeć chusteczką - usunąć wykwit mechanicznie (ale ostrożnie). To nie jest nic złego - wszak to składnik atramentu w końcu.

 

Nie baw się drobinkami złota i tego typu wynalazkami w piórze z EF. To nie będzie miało dobrego przepływu, drobinek (połysku) nie zobaczysz, bo stalówka za cienka (i to mocno za cienka - takie cuda to tylko w B lub grubszej).

Nabiałem Olivine pelikana m150 jak zabije sobie przez to pióro to będzie trochę przykro :( ale poki co nie ma wykwitów, jak nie pisze na nasowam skówkę.

 

hmm na chwile obecna nie ma w polskich sklepach Diamine Green Sherwood 😕

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Ziemniaczek ubiegł mnie odpowiedzią :) Mili panie i panowie pasowało by najpierw rozważyć które z polecanych atramentów nadają się do cienko piszących piór. Kolega preferuję cienko piszące pióra, głównie EF a jak wiadomo z piórami z tymi stalówkami bywa różnie. Chodzi o przepływ atramentu a tu raczej nadają się atramenty bardziej rzadkie o dobrym przepływie. Wybór staję się troszkę ograniczony, może nie tak ograniczony jak nieprzewidywalny, wszystko zależy od pióra, które kolega chce używać z tym zielonym atramentem. Może na początek dobrym wyborem będzie sprawdzenie tego konkretnego pióra na wspomnianym Pelikanie 4001, jak to dane pióro poradzi sobie bez problemu z Pelikanem to można próbować z czymś innym. Może się mylę, takie jest moje zdanie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preferuje F EFkę mam jedną xD 

co do piór k atramentów. Mam:

- Diamine Sepia - Nabite TWSBI Eco F -> daje radę

- Monteverde Olivine - Pelikam M150 EF -> daje radę 

- GvF Moss Green i Hazelnut Brown -> Były nim nabite Pelikan M150 EF, TWBSI Eco F, Lamy Vista F, Lamy Al-Star M i wszystkie dały radę 

 

mam problem tylko z jednym atramentem i piórem mianowicie GvF Moss Green nie daje rady w Sheaffer gift 300 F // Pióro zasycha, po kilku dniach muszę upuszczać krople z konwertera aby ruszyło, przerywa... i nie wiem czy to problem atamanteu w tym konkretnym piórze czy samej stalówki.

moss Green i w innych EF i F dawało radę s z Gift 300 się gryzie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to trochę minąłem się z tą eFKą ;) Przeważają F a to zmienia postać rzeczy, tu już nie ma większych problemów z doborem. Są przypadki gdzie to pióro stanowi problem a nie atrament i trzeba kombinować. Jednak informacje dotyczące doboru atramentu do bardzo cienko piszących stalówek mogą się przydać, te nie są obojętne na właściwości które posiadają niektóre atramenty :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...