Skocz do zawartości

Zestaw United Office z Lidla - pióro wieczne i pióro kulkowe.


Pawel.

Polecane posty

16 minut temu, dawid.w napisał:

Dzisiaj widziałem pióro kulkowe na naboje na dziale z materiałami piśmienniczymi w empiku. Wynika z tego że nie jest to aż tak rzadki towar. 

Szkoda, że zdjęcia nie zrobiłeś. W jakiej było cenie? Ja oprócz tego Lidlowego pióra kulkowego znam jeszcze tylko J.Herbin, nic innego nie spotkałem.

Edytowano przez Pawel.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dzisiaj przypadkiem natknąłem na Pilota v5 na naboje. Niedługo przetestuję z atramentami do pióra. Ten w dołączonym naboju jest jakiś specjalny i do pióra się podobno nie nadaje. Według informacji znalezionych w sieci, do tego v5 pasują naboje i konwerter Pilota. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióra kulkowe na naboje to już normalka, dwa lata temu na poczcie kupiłem(z ciekawości) dwa pióra kulkowe na naboje Cresco, plastikowe i metalowe. Dzisiaj takie pióra ma Pelikan Twist,Griffix 3, Schneider, Tetis. Wystarczy na Allegro wpisać pióro kulkowe na naboje i wyskakuję tego sporo :) Nie głupie rozwiązanie, używam tych piór głównie w terenie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawel. napisał:

To już ciekawostka, ja tylko spotykam jednorazówki, nawet gdzieś jeszcze mam jednego w domu.

Może masz na myśli Pilot V3 on jest na atrament ale nie ma możliwości wymiany zbiorniczka. Swoją drogą niebieski ma bardzo ładny kolor, chętnie używał bym takiego w piórze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Michał76 napisał:

Pelikan Twist,Griffix 3

To nie jest pióro kulkowe na normalne naboje, tylko specjalne naboje Pelikana.

41 minut temu, Michał76 napisał:

Schneider, Tetis

Tylko to są pióra hmmm dziecinne. Takie o bardziej standardowym wyglądzie są na specjalne naboje, tak jak Pelikan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bartosz_T napisał:

Może masz na myśli Pilot V3 on jest na atrament ale nie ma możliwości wymiany zbiorniczka.

Miałem na myśli coś takiego.

https://www.pilotpen.pl/pl/kolekcje/musisz-miec/v5-v7/hi-tecpoint-v5-grip-fine.html

Ale teraz zauważyłem, że jest też wersja z wymiennymi nabojami. Ja jednak w sklepach się z tym nie zetknąłem.

https://www.pilotpen.pl/pl/kolekcje/musisz-miec/v5-v7/hi-tecpoint-v5-refillable-begreen-fine.html

Jednak według opisu to nie jest atrament, tylko tusz i są specjalne naboje dedykowane do tych cienkopisów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawełku są też na zwykłe naboje, mam na myśli Schneider i Tetis, Pelikan tak ma swoje wynalazki, zgadza się takie dziecinne pióra, bardziej poważne ma Cresco, całe metalowe, wygląda jak pióro wieczne i są na uniwersalne naboje. Mam Schneidery i Cresco na uniwersalne naboje a Tetis mam w kiosku pod blokiem i też jest na uniwersalne naboje ale pióro śmieszne, dziecinne.  Co do Pilota zgadza się, są dwa pisadła na naboje, cienkopis i pióro kulkowe, oba z serii Hi-Tecpoint Cartridge System

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pawel. napisał:

Jednak według opisu to nie jest atrament, tylko tusz i są specjalne naboje dedykowane do tych cienkopisów.

Naboje są ze specjalnym tuszem, ale podobno pasują też piórowe i konwerter. Jest to tusz wodny a nie olejowy, więc jest duża szansa na działanie z atramentami. Specjalnie zakupiłem jeden v5 do sprawdzenia jak to działa z atramentem, ale użyję do testów opróżniony nabój z zestawu, gdyż nie mam konwertera ani żadnego naboju Pilota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi różnicami pomiędzy atramentami a tuszami to można by dyskutować, gdyż bywają i atramenty pigmentowe. Raczej na pewno tusze do drukarek są na bazie rozpuszczalnika (tak, woda też nim jest, nie potrafię doprecyzować - ten co śmierdzi) za to atramenty są na bazie wody. Pilotowi V3 którym pisałem na pewno bliżej jest do atramentu pigmentowego niż do tuszu... Jeszcze inaczej sprawa wygląda zapewne z tuszem kaligraficznym.

Zawsze można zatankować do pióra INK Epson:

asset.3486796.jpg

Oczywiście jest to żart i nie zalecam wlewania tego do pióra wiecznego 🤗

PS. W moim Epsonie mam dwa kartridże na kolor czarny - jeden pigmentowy a drugi barwnikowy.

Edytowano przez Bartosz_T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opróżniłem dołączony do v5 nabój z czarnego tuszu/atramentu. Rozpuszcza się w wodzie, ale zachowuje się trochę inaczej niż atrament - chyba ma inną lepkość. Zostaje też po nim nierozpuszczalny osad w niewielkiej ilości.

Nabój jest zabarwiony na żółto wewnątrz - tylko tam, gdzie miał kontakt z tuszem. Nie wiem, czy to jakaś warstwa celowo nałożona, czy przebarwienie plastiku. Nie schodzi mechanicznie.

Spływak daje się przepłukać wodą bez większych problemów. Z końcówki tusz sam wypłynął przez kulkę po zanurzeniu w wodzie.

Teraz całość się suszy. Co wyjdzie w testach z atramentem opiszę w nowym wątku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...