Skocz do zawartości

TWSBI eco - pytania


Polecane posty

Cześć :)

zastanawiam się nad kupnem tego pióra ale mam kilka pytań. 

- Wiecie może czy z czasem ten plastik matowieje, żółknie?

- Jak wyglada kwestia wysyłania / parowania atramentu? No. Miałem polot MR i ok miesiacu atrament z naboju / konwertera znikał...

- Jak wyglada kwestia wytrzymałości korpusu? Cieńki plastik?

- Jaka stalówka będzie lepsz EF czy F / do tej pory pisze stalówkami F -> używam atramentu marki FC

- Która wersja będzie lepsza Clear czy kolorystyczna (Black / White)

 

będę wdzięczny za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) u mnie po roku użytkowania nic się nie zmieniło z plastikiem. U innych użytkowników nic takiego nie zaobserwowałem.

2) Nic nie wysycha, pióro startuje od razu. Skuwka jest bardzo szczelna.

3) Plastik nie jest cienki. Tutaj właśnie jest różnica między Eco a 580 - zastosowanie innego plastiku. Odczucia bardzo miłe, nie ma się wrażenia tandetności. 

Należy także zaznaczyć, że moja sekcja pękła już dwukrotnie. Jednak serwis jest doskonały i odesłane pióro dostanie nowy korpus (PL) lub nowy zza granicy (poza PL).

4) Ta Fka jest cienka, bardzo cienka. Jeśli używałeś M w MRze to polecam F, jeśli F w MRze to chyba lepiej EF, chociaż Fka ma lepszy przepływ i nie drapie w ogóle (temat na dłuższą wypowiedź)

5) Ta, która bardziej Ci się podoba - nie jestem ani Tobą, ani wróżką.

 

:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na przyszłość - pisz GvFC zamiast FC, bo atramenty FC I GvFC mają inne właściwości etc. ;)

 

Deep Sea Green jest bardziej suchy niż mokry i wygląda strasznie mdło w cieniutkich stalówkach. Przynajmniej według mnie. Z tego względu lepiej chyba wziąć Fkę, żeby podawała więcej atramentu → mniejsze uczucie suchości.

 

Różnica ceny między Eco a 580 to 100 zł., a nie 200.

Eco - 170zł

580zł - 280zł

Chyba, że mówisz o AL(R)?

Tak, warto dopłacić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piórko przyszło i jestem zadowolony :D idealna grubość kreski (stalówka f) i nie wyglada jakoś szczególnie tandetne // tzn nie mając 580 nie czuje tego, ze jest gorszy jakościowo :D tak mi się podoba, ze może 580 tez sobie sprawie ;)

 

pytanie o napełnianie, jak napełnić to pióro w taki sposób żeby atrament gładko się przelewał wewnątrz - znaczy przelewa się ale są tam drobne pecherzyki powietrza na ściankach. Na zdjęciach i filmach tak nie maja, robię coś źle?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostałości atramentu na ściankach to już skomplikowane zjawisko fizyczne zahaczające o właściwości substancji. Nie potrafię Ci wskazać takich atramentów, które będą się,,ładnie przelewać" - kwestia samodzielnego uczenia się na efektach połączenia atramentu i korpusu - czy będzie,,gładko" czy też nie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Ziemniaczek napisał:

Ciemne brązy:

Monteverde Brown Sugar, Diamine Chocolate Brown, Montblanc Toffee Brown

Jasne brązy:

Diamine Ochre, KWZ Brąz#4, J. Herbin Lie de The, KWZ Cappuccino

Ciemne zielenie:

Sailor Rikyu-Cha, Monteverde Olivine, Pelikan Olivine, być może też GvFC Moss Green

KWZ Cappuccino -> WoW zakochałem się w nim :D

 

KWZ HONEY -> OOOO Ten też wydaje się świetny!

Edytowano przez kriis88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...