Skocz do zawartości

dawid.w chce się przywitać


dawid.w

Polecane posty

Cześć! Jestem Dawid i natknąłem się na Was, bo po ponad dekadzie chciałbym znowu zacząć pisać piórem wiecznym.

Po kolei. Pisałem piórem wiecznym (nie wiem czemu, ale w epoce gdy w Polsce rodził się kapitalizm i dostępu do internetu nie było, na takie pióro mówiło się że jest chińskie) o takiej bardzo wąskiej stalówce. Potem było technikum i przypominam sobie, że przez te 5 lat zużyłem dwa pióra Omega Zenith (swoją drogą ciekawe czy wybierając nazwę ktoś inspirował się nazwami prod. zegarków?) z których byłem bardzo zadowolony. Czemu dwa? Bo w pewnym momencie miałem dość koloru zielonego i za jakieś 10zł kupiłem drugie czarne matowe. Miałem też taki dziwny zwyczaj, że puste naboje rozcinałem i zachowywałem sobie tą szklaną kuleczkę. Pamiętam, że miałem kilka pojemników po tik-takach wypełnionych tymi kuleczkami. Ot takie zamiłowanie do zbieractwa. Właściwie powinienem powiedzieć, że to przekleństwo...

Gdy uzbrojony w świadectwo maturalne ruszyłem na studia techniczne, przestałem pisać piórem. Właściwie to nie wiem dlaczego. Pamiętam, że na początku studiów kupiłem lub dostałem Parkera Vectora (ten, co go każdy ma, miał lub będzie miał) i wiem, że chwilę z niego korzystałem, ale przestałem. Jest korelacja pomiędzy zmianą przyrządu piśmienniczego a Parkerem czy nie? Jak myślicie? Mam go do dzisiaj w szufladzie.

Potem pomyślne ukończenie studiów, pierwsza praca, ślub i pewnie jeszcze kilka innych ważnych wydarzeń gdzie nie odczuwałem potrzeby powrotu do używania pióra. Ostatnio udało się zmienić pracę i stanowisko na menedżerskie. Od jakiegoś już czasu (właściwie to systematycznie od kilku lat) pracuję nad zmianą swojego wizerunku. Teraz nadeszła pora na naprawę charakteru pisma. Pomyślałem, że może by tak zacząć pisać piórem? Może dodatkowo w tej pieprzonej pogoni za (tutaj wstaw drogi Czytelniku dowolny rzeczownik za którym goni współczesny człowiek) chcę czasem, choć na chwilę zwolnić. Napisać list do żony będąc w delegacji. Napisać list do starych znajomych. Odręcznie. Przysłowiową kropkę nad i postawiła moja małżonka, która jakiś czas temu zaczęła prowadzić "bullet journal", nakupiła mnóstwo przyborów piśmienniczych oraz jedno pióro: Kaweco Sport. Fajne to to, ale małe, nie na moją dłoń, źle mi się to trzyma, ale jaką cienką kreską to pisze! Nie to co "zakreślacz" od Parkera który leży w biurku. W ten sposób znalazłem się tutaj, u Was. Czytam, szukam, oglądam. Chcę pisać piórem. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za powitanie. Trudno mi będzie się włączyć w dyskusję, bo niby co mogę powiedzieć? Jedynie to, że słabo piszę i zbieram informacje o piórach i odręcznym pisaniu :).

Kupiłem pióro, szczegóły zaraz w odpowiednim miejscu (plus historia zakupu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...