Skocz do zawartości

Jinhao 992 a wysokie temperatury.


Topaz

Polecane posty

JINHAO 992 w wersjach przezroczystych często wykorzystuje się jako pióro zakraplaczowe. Ma dobre uszczelnienie pomiędzy spływakiem a sekcją i uszczelkę pomiędzy sekcją a korpusem.

Sam nigdy nie zdecydowałem się na zalanie go atramentem, stosowałem konwerter albo naboje. Do czasu... nadejścia upałów. Jedno z moich nowych Jinhao 992 zabite nabojem samo zamieniło się w zakraplacz. Myślę, że pod wpływem wzrastającego ciśnienia atrament wypłynął z naboju do korpusu. Uszczelki wytrzymały, pióro jest w pełni funkcjonalne, pisze bez problemu, nie leje. Teraz mam mix systemów.

Zaczynam myśleć o zalaniu do pełna pozostałych piór :).

 

4c40399df3f5ca30med.jpg

 

407eb0ae12c5ba57med.jpg

 

2a6f58405fbec179med.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo masz te pióra? W moim egzemplarzu po około tygodniu od otrzymania przesyłki wystąpiło pęknięcie przy tylnej kulce, następnie nastąpiło pęknięcie w okolicach chromowanej obręczy (i jej odpadnięcie) w dolnej części skuwki (pióro leżało w szufladzie i nie miało upadków). Wiele osób pisało już o tym problemie w piórach przeźroczystych więc niezrażony zakupiłem wersję nieprzeźroczystą... pióro przyszło do mnie w ok. 5 kawałkach... A szkoda, bo gdyby nie felerny materiał korpusu to by było świetne pisadło w niskiej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartosz_T dwa Jinhao 992 mam ponad rok i oba są pęknięte "przy tylnej kulce", a trzy od dwóch miesiecy i jedno już pękło, a dwa jeszcze/może nigdy nie.

Także dlatego korzystam z dołaczonych konwerterów, czasem z naboi i nie ma problemu.

A to zielone właśnie zalałem "pod tylna kulkę" i zobacze jak się zachowa.

 

Ps. pióro zalało się w aucie, gdzie w schowku temperatura musiała być na poziomie 50-60*C, przy ostatnich upałach.

Edytowano przez Topaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie i pomogło nawiercenie w skuwce tuż pod klipsem, maleńkiego otworka. Średnica ok. 0,3 mm. W wielu starych piórach taki był (otworek). Zobacz zdjęcia ebonitów jakie wystawiam na targowisku. Tam zawsze jest taki maleńki otworek. W 992 odkręca się końcówkę, która trzyma klips, i wtedy możesz wywiercić/wypalić igłą ten otworek. Polecam jednak wiertełko, ładniej wyjdzie. 
Po tym zabiegu, pióro już nie "wystrzeli" w upał. Coś podobnego jest w oknach samolotów (taka malutka dziureczka). 
Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, w Jinhao nie wiem czemu zastosowano gumowy oring uszczelniający korpus. Pewnie pod eyedropper przygotowali pióro. Można go śmiało zdjąć, wtedy nie występuje ciśnienie powietrza w korpusie spowodowane intensywnym nagrzewaniem. Jest jeszcze jedna uszczelka, maleńka, która uszczelnia tuleję spływaka, ale tę pozostaw. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Franek napisał:

… w Jinhao nie wiem czemu zastosowano gumowy oring uszczelniający korpus. Pewnie pod eyedropper przygotowali pióro. Można go śmiało zdjąć, wtedy nie występuje ciśnienie powietrza w korpusie...

Dziękuję @Franek za świetny pomysł, tak zrobię w pozostałych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...