Skocz do zawartości

Nasze wersje piór


uke7

Polecane posty

Jeśli był taki temat i go nie zauważyłem, to przepraszam i proszę o usunięcie. Jeśli nie - można tu umieszczać własne wersje/przeróbki piór będących w naszym posiadaniu i z różnych względów nie pasujących nam estetycznie lub ideologicznie, które mimo wszystko postanowiliśmy zachować nadając im osobisty charakter za pomocą rozmaitych działań o charakterze estetyczno-tuningowym. Czyli takie typowo polskie, piórowe diy :)

Na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy... Zatem na pierwszy ogień szkolne pióro o dość tandetnym charakterze, które jednak szkoda zwyczajnie wyrzucić do kosza, więc przejdzie mały lifting, udając pióro z zupełnie innej półki :)

Oto dawca:

dawca.jpg

Edytowano przez uke7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A mnie do podjęcia ostatecznej decyzji doprowadziło grymaśne pióro firmy Ranga. Olbrzymie, z czarnego ebonitu. Ogromna sekcja i stalówka (poprzednia) jak łopata. Jednak co jakiś czas pióro robiło "Iwana" jak Czerwony Październik (no może czarny) i ni stąd ni zowąd kleks, albo w najlepszym przypadku ubrudzone palce, bo pióro się popłakało przez noc z tęsknoty za swoim panem. Wreszcie nadszedł ten moment, i stało się. Wiertarka, polerka, dwie i pół godziny pracy i pióro dostało nowy silnik. Sekcja + spływak wraz ze stalówką M od Kaweco Sport. Myślałem, że po tej wielkiej łopacie ta mała figlarna M-ka zostanie przytłoczona masą ebonitu. Nic takiego. Pióro od razu polubiło się z nowym napędem. Tuleję z braku gwintu wewnątrz sekcji, wkleiłem na poxipol. Mogłem tego nie robić, ale nauczony doświadczeniem z Jinhao 886 dmucham na zimne, nie chciałem, żeby wyszła wraz z nabojem na zewnątrz. Bo teraz pióro jest na naboje. I tyle... A może aż tyle, było dużo dopasowywania i suwmiarki nie wypuszczałem z ręki cały czas. Lubię to pióro bo mi idealnie jego kształt odpowiada, mam duże dłonie (palce) i dotychczas żadne pióro mi się tak nie komponowało. Poniżej 2 fotki:

a.jpg

b.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...