Jump to content
Sign in to follow this  
p0k3m0n

Cos w rodzaju klasycznych "chinczyków" jak Hero 100

Recommended Posts

Szukam i nie moge znalesc pior w tym typie. Czyli klasyczny chinczyk ze schowana stalowka, a calosc na naboje. Nie produkuje sie takich pior? Oczywiscie dystrybucja w Polsce, Aliexpress to nie dla mnie.

Ostatnio na ebay-u kupiłem Jinhao 51A - z nabojem go jeszcze nie próbowałem, ale tłoczek wygląda na standardowy, więc standardowe naboje też powinny pasować. W Polsce może być trudno to dostać, ale zakupy na ebay nie są takie straszne...

48 minut temu, p71 napisał:

Ostatnio na ebay-u kupiłem Jinhao 51A

Na Ali są nieprzyzwoicie tanie i wyglądają fajne na zdjęciach. Jak się sprawuje?

5 godzin temu, TopikSH napisał:

Na Ali są nieprzyzwoicie tanie i wyglądają fajne na zdjęciach. Jak się sprawuje?

Kupiłem brązowe drewniane z zakrytą stalówką i czerwone z odkrytą. Mam je dopiero tydzień, ale na razie większych wad nie stwierdziłem – oba pisały od razu po zalaniu; klipsy są zbyt twarde; pióro drewniane jest nieco cięższe, bo ma metalowe gwinty, wersja plastikowa jest w całości z plastiku; gwinty między wersją plastikową a drewnianą nie są kompatybilne – drewniany korpus nie nakręca się na plastikowy gwint, ale odwrotna zamiana, czyli plastikowy korpus na metalowy gwint, pasuje.

Na razie jestem zadowolony z tego zakupu – lubię kształt tych piór, a nie odpowiada mi sposób napełniania np. Hero 616... 

Jeżeli chodzi o zakupy na eBay to w podobnym kształcie są Wing Sung 601 i 618 (odpowiednio vaccum filler i piston filler) i jest chyba wersja 613 z konwerterem.