Skocz do zawartości

Mocny i wyrazisty tusz do długopisu


Lucyna

Polecane posty

Dzień dobry Wszystkim.Uczę w szkole i pisania jest tyle,że pióro nie ma możliwości być głównym przyrządem,a od jakiegoś czasu używam go tylko do oceniania sprawdzianów.Tym niemniej cenię sobie jakość też na płaszczyźnie długopisów.Niestety tutaj pojawia się problem,bo wypróbowałam już kilka rodzajów wkładów,w tym Waterman, Parker i Zenith.Niestety wszystkie są niewiarygodnie blade i jestem rozczarowana,ponieważ nie spodziewałabym się tego w takiej cenie i może cena obejmuje jakieś inne kryterium,które dla mnie nie jest istotne.Zwłaszcza, że napotykam na długopisy do złotówki albo dwóch,które piszą mocno,wyraziście i maksymalnie żywo,ale nie chcę niefirmowych ani tym bardziej żelowych-te przerywają i nie mam kontroli nad nimi gdy piszę.Chcę wobec tego zapytać,czy ktoś z Was ma już może jakieś doświadczenia na tej płaszczyźnie i jest w stanie polecić jakąś konkretną firmę?Za odpowiedzi bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam wszystkich jako nowy użytkownik,choć forum nie jest mi wcale obce.:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czarnego mogę Ci polecić wkłady Xiaomi, które są naprawdę świetne, wyrazista czerń i bardzo lekko się pisze. Są dwa typy tych wkładów, ale jeden z nich pasuje do długopisów z systemem wkładów Parkera (długopisy np. Parker, Zenith, niektóre Sheaffer, Faber-Castell, a także wiele innych). Bardzo dobrze piszą też wkłady Ballograf. Niezłe wkłady czarne ma też Lamy, ale niestety tylko do własnych długopisów, a ich cena jest dość wysoka w stosunku do jakości.

Jeśli chodzi o niebieski, to tutaj moim faworytem jest chyba Ballograf, wkłady piszą bardzo lekko i mają ładny odcień niebieskiego. Minusem jest to, że najbardziej popularne są wkłady Ballograf w ich własnym formacie, wkłady Ballograf w systemie Parkera bardzo ciężko dostać. Wydaje mi się, że to jednak mały problem, bo długopis Ballograf Epoca kosztuje ok. 20 zł, a wkłady do niego ok. 5-8 zł. Jeśli jednak musi być niebieski wkład systemu Parkera, to tutaj polecam wypróbować wkłady żelowe Parkera, całkiem inna jakość pisania niż standardowymi, kolor to intensywny niebieski. Nic nie przerywa, bardzo dobrze piszą i nie musisz się o to martwić. Do systemu Parkera pasują też wkłady Faber-Castel, które ładnie piszą, oraz Schneider (bardzo trudno kupić wkłady, ale naprawdę warto, bardzo dobrze i lekko piszą). Warto wypróbować wkłady Inoxcrom, które naprawdę bardzo dobrze piszą i są dość tanie (2-3 zł), ale niestety trudno dostępne. Zastanów się też nad Sheafferem, dobre długopisy, wkłady piszą dobrze. Sheaffer produkuje wkłady we własnym systemie, oraz do systemu Parkera.

Poniżej zestawienie tego co mam akurat pod ręką :)

1. Ballograf - stary wkład, ma chyba ponad 10 lat, ale wciąż pisze, jest z długopisu z zestawu.

2. Sheaffer - wkład i długopis tego samego producenta,  są też wkłady systemu Parkera i piszą tak samo. Pisze dobrze i bez problemów.

3. Xiaomi Mija - wkład systemu Parkera, ja akurat używam go w długopisie Zenitha, ale długopis Xiaomi też jest bardzo fajny. Bardzo dobrze się pisze, długopis leciutko sunie po kartce.

4. Charles Dickens - wkład systemu Parkera, pisze dobrze, ale niczym się nie wyróżnia. Nie spotkałem samych wkładów do kupienia, tylko razem z długopisami.

5. Charles Dickens - pióro kulkowe, wkład własnego systemu, też niczym się nie wyróżnia.

6. Parker - Standardowy metalowy wkład, poprawny, bez fajerwerków. Są jeszcze wkłady żelowe, które piszą lepiej.

7. Ballograf - drugi wkład, ale o wiele nowszy, nie ma za bardzo różnicy w stosunku do tego starego.

8. Schneider - wkład systemu Parkera, pisze bardzo dobrze i lekko, warto wypróbować. Na zdjęciu wkład z klasycznym tuszem, są jeszcze żelowe, które również bardzo dobrze piszą.

9. Lamy - pisze poprawnie, dość lekko, ale wkłady pasują tylko do długopisów Lamy i są dość drogie.

10. Inoxcrom - wkład systemu Parkera, pisze się nim dobrze, lekko i na dodatek ma przystępną cenę, ale niestety ciężko je znaleźć.

A9cO7aTTUgNtv4ys26nGYdXlnUVyA0hwEpa1rdQm

https://www.gearbest.com/pen-pencils/pp_1243349.html?wid=1433363 Wkłady sprzedawane są w zestawach po 3 szt, warto wziąć więcej, wtedy jest tańsza przesyłka (9 wkładów Xiaomi będzie kosztować tyle co 2 wkłady parkera).

Edytowano przez Pawel.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...