Jump to content
Tales

Sposoby na parciejące gumki

Recommended Posts

Witam, czy znacie jakieś sposoby na przedłużenie żywota naszych gumek w piórach. Wiem, że współczesne gumki mają termin przydatności ok. 30 lat lub nawet więcej, ale jeśli ktoś kupił pióro stare z jeszcze nadającą się gumką to pewnie chciałby przedłużyć jej żywot.

W przemyśle gumę konserwuje się zazwyczaj wazeliną techniczną, albo smarem silikonowym.

Kiedyś dawno temu czytałem, że amoniak konserwuje gumę. Ale gdzie kupić amoniak to nie wiem...

@Tales Opony rowerowe traktuję wazeliną, Podobnie inne elementy gumowe wymagające tego, aby,,zachowywały świeżość" tj nie parciały.
Sądzę, że wazelina bądź wspomniany smar sylikonowy-podobno lepszy, bo wazelina może reagować z piórem/słyszałem, nie spotkałem się z tym/ wystarczy. Nie mniej z amoniakiem się w takim kontekście nie spotkałem, więc nie wiem.

Nawet jeśli, to przecież nie można nie pisać piórem tylko dlatego, żeby nie musieć gumek wymieniać.

W przypadku takiej, która jest naprawdę niepewna w zupełności się z tobą zgadzam, ale jeśli jeszcze mógłbym na jakiejś popisać z 2 lata to nie będę na siłę wymieniał. Wolałbym raczej maksymalnie przedłużyć ten okres.