Skocz do zawartości

Pomocy - Lamy Safari i dodatki


Polecane posty

@Pawel. cyt.: "

Ochrona wzoru patentowego Lamy Safari wygasła chyba w 2005 roku."

Skąd masz te dane? Bo w/g mnie to jest nieprawdopodobne. Firma Lamy, ma się świetnie, wprowadza na rynek co rok nowy model Lamy. W roku 2018 wprowadziła Lamy All Black, a tu taka rewelacja?? Chętnie dowiem się skąd czerpiesz taką wiedzę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Franek napisał:

Skąd masz te dane? Bo w/g mnie to jest nieprawdopodobne. Firma Lamy, ma się świetnie, wprowadza na rynek co rok nowy model Lamy. W roku 2018 wprowadziła Lamy All Black, a tu taka rewelacja? Chętnie dowiem się skąd czerpiesz taką wiedzę?

Ochrona wzoru trwa przez 20-25 lat od daty złożenia wniosku, bez możliwości jego przedłużenia. Najgłośniejszą sprawą tego typu był spór o klocki Lego, gdzie Lego walczyło o prawa patentowe przez 14 lat i ostatecznie wniosek oddalono, a klocki przeszły do tak zwanej domeny publicznej. Co ciekawe patent na klocki Lego trwał 50 lat, ze względu na sztuczki prawne, ale ostatecznie nie dało się go obronić. Jak widać powyżej w USA ochrona trwa nawet jeszcze krócej.

Edytowano przez Pawel.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Abore dziękuję, że odpowiadasz zamiast @Pawel., ale nieszczególnie czuję się przekonany tym co tu napisałeś. Bo Lamy - to Niemcy, a nie USA. A po drugie, firmy przedłużają prawa patentowe na wyroby, jest to kwestia ciągłości produkcji. Jeżeli produkcja wyrobu jest kontynuowana, to nie ma mowy o wygaśnięciu praw patentowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w kwestii formalnej każda firma, która w terminie uiści odpowiednią opłatę za przedłużenie ochrony praw patentowych, nadal te prawa posiada. A w kwestii Lego, ktoś tu wprowadził dezinformację, bo właśnie LEGO wygrało z Chinami proces o ochronę patentu, tu jest dowód: https://finanse.wp.pl/lego-wygrywa-sprawe-o-prawa-autorskie-koniec-niemal-identycznych-chinskich-podrobek-6197256369174657a

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ziemniaczek napisał:

Racja, Preppy ma jakiś zwalony przepływ. Nie wiadomo co wleję to jest źle. Nawet Waterman Serenity Blue nie daje rady.

:bezradny:

Kurcze, akurat mam Preppy zalane Watermanem brązowym, pióro używane sporadycznie. W zasadzie kilka razy w miesiącu. Kupione w zeszłe wakacje. I pisze,, pisze, pisze, pisze i pisze. Tak, że Panowie nie należy budować statystyk na podstawie kilku przypadków. To nic nie wnosi. Ogólnie Preppy to żaden cud świata, taki "słup ogłoszeń" ze stalówką nawet całkiem, całkiem. Ale ma fajny patent, który zapobiega właśnie wysychaniu. A jeśli ktoś trafi na atrament z farfoclami, to może mu się pióro zaciąć. Ale nie wińmy od razu całej rasy japońskiej i innych samurajów ;););) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ziemniaczek napisał:

Nie wiadomo co wleję to jest źle

A rynnę, zwaną kulturalnie "spływakiem" to kolega ma przeczyszczoną? Bo najczęściej minimalny ślad tłuszczu, robi takiego właśnie efekta :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Franek napisał:

A w kwestii formalnej każda firma, która w terminie uiści odpowiednią opłatę za przedłużenie ochrony praw patentowych, nadal te prawa posiada. A w kwestii Lego, ktoś tu wprowadził dezinformację, bo właśnie LEGO wygrało z Chinami proces o ochronę patentu, tu jest dowód: https://finanse.wp.pl/lego-wygrywa-sprawe-o-prawa-autorskie-koniec-niemal-identycznych-chinskich-podrobek-6197256369174657a

Tu chodziło o co innego, tamta firma sprzedawała zestawy identyczne jak zestawy Lego, a nie zestawy własnego pomysłu, ale z takich samych klocków jak np. Cobi.

http://allekicz.pl/poradniki/marki,klocki-lego-chima-vs-bela-chima

Edytowano przez Pawel.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Pawel. napisał:

Tu chodziło o co innego, tamta firma sprzedawała zestawy identyczne jak zestawy Lego, a nie zestawy własnego pomysłu, ale z takich samych klocków jak np. Cobi.

Ok. zatrybiłem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Franek napisał:

To zobacz po pewnym czasie jak się wykrzaczy tworzywo, z którego zrobione jest Oaso. Polistyren. I tyle. Do ABS się nie umywa.

No i co z tego, że się nie umywa? Przecież pióro służy do pisania? Nie do rzucania, deptania? Ma fajnie pisać i podobać mi się. No, chyba, że ktoś jest kolekcjonerem :) Np. Faberów :)

Ja kupuję pióra do pisania i chociaż mam kilka drogich to i tak lepiej pisze mi się chińczykami. 

Nie wiem, czy pan zauważył, ale prawdziwych kolekcjonerów to na forum raczej jest niewielu. Większość to zwykli ludzie, dla których wydanie na pióro 1000 złotych to tragedia, nie do zrealizowania. Natomiast 2, 3 $ na Ali  jak najbardziej jest w zasięgu możliwości. Nie każdy ma taką pracę, że zarabia grube tysiące. Tyle niestety potrzeba, żeby być kolekcjonerem, takim jak Ci na pen Showach. Albo inaczej : zarabiam mało ale nie dojadam, żeby zaoszczędzić na wymarzone pióro :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Franek said:

A rynnę, zwaną kulturalnie "spływakiem" to kolega ma przeczyszczoną?

A jak sie to robi?
To kwestia jedynie przeplukania / wymoczenia w wodzie z plynem do mycia naczyn, czy konieczne jest rozbieranie piora i jakas ingerencja mechaniczna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łał, ale się porobiło :D. Dziękuję za pomoc. Ja się w takim razie skłonię do przekonań Pawła i zdecyduję na pełen zestaw Oaso ze stalówkami itd. Może kiedyś mnie jeszcze zaświeżbi i kupię sobie rozpustnie Lamy. Teraz idę czytać wątki o tuszach (chyba że @Pawel. od razu polecisz coś czego dobrze ci się używa z tym piórem) :)!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Franek napisał:

To zobacz po pewnym czasie jak się wykrzaczy tworzywo, z którego zrobione jest Oaso. Polistyren. I tyle. Do ABS się nie umywa.

Materiałoznawstwo miałem dawno temu na studiach, ale koszty produkcji elementów z czystego polistyrenu w stosunku do ABS są praktycznie takie same. Zresztą po czym sądzisz, że to polistyren, a nie ABS? Nie wiem czy zauważyłeś, ale Oaso nie należy do najtańszych klonów Lamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, lire napisał:

Teraz idę czytać wątki o tuszach (chyba że @Pawel. od razu polecisz coś czego dobrze ci się używa z tym piórem) :)!

Ja tuszu w piórze nie używam, bo to dla niego zabójstwo ;) Jeśli chodzi o atrament, to ostatnio najczęściej piszę Parkerem Quink niebieskim niezmywalnym i czarnym niezmywalnym. Dość tanie, mają dobre właściwości i wszędzie można je kupić, a w awaryjnych sytuacjach do Oaso można też wsadzić nabój Parkera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pawel. napisał:

koszty produkcji elementów

Koszty produkcji to również cena tworzywa. A tu już jest znaczna różnica. Z polistyrenu to możesz sobie sam na wtryskarce <jak masz dobre formy>  zrobić co sobie zamarzysz. Natomiast z ABS -em, już tak łatwo nie jest. Ale po co ja Ci to piszę, przecież miałeś materiałoznawstwo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.07.2018 o 21:59, Ziemniaczek napisał:

Na pewno nie będzie to więcej niż 100 tys. złotych. Większej kwoty w piórach nikt raczej nie ma, bo by musiał mieć 50 nowych Mąbli.

Także dom z ogrodem na jakimś totalnym odludziu w przypadku majątku najbogatszej osoby (w piórach) ;)

Może po czasie, ale znalazłam zestaw zaledwie "pięci piór" : https://www.ebay.com/itm/232432145204 także tego, jak mawiał szanowny kolega z tegoż forum.

Nie samymi mąblami ludzie żyją ;)

Edytowano przez Didi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...