Skocz do zawartości

Dzień dobry. Cześć wszystkim


Gość

Polecane posty

Witam wszystkich forumowiczów. Przygodę z piórami zacząłem trochę inaczej, był to bardziej powrót do piór po długich latach rozłąki. Jak większość forumowiczów styczność z piórem miałem w latach szkolnych, był to schyłek PRL, pisało się Zenithami, Hero, tym co udało się trafić, kupić. Potem nastała długa przerwa, dwa lata temu przypadkiem natrafiłem na to forum i od tego czasu zaczęła się "pióroza" na dobre. Powrót na początku nie był zbyt kolorowy, kupowałem różne pióra, sugerowałem się opiniami, opisami użytkowników forum, trafność wyboru tego jedynego spełzła na niczym. Metodą prób i błędów doszedłem do tego co mi najbardziej odpowiada, czego oczekuję od pióra i ile mogę przeznaczyć funduszy na to pióro a wiadomo tu bywa różnie. Przez te dwa lata szukania nie znalazłem tego jedynego i chyba dobrze że nie znalazłem ;) szukanie przerodziło się w chęć zrobienia z tego co jest dostępne i nie koniecznie pasujące, na coś co będzie mi pasowało. I tak zaczęła się moja przygoda z piórami, bawię się nimi, z tanich piór wyciągam tyle ile się da, modyfikuję, ulepszam na swój sposób a w międzyczasie cały czas szukam tego mojego "naj". Lubię proste rozwiązania, klasyczne pióra, mokre, jak się trafi coś za małe pieniądze to kupuję vintage a stare pióra to coś dla mnie, nowe możliwie najtańszym kosztem próbuję tak "przerobić" by choć po części mogły dorównać tym starym. W chwili obecnej nie mam jakiegoś dużego zbioru piór, w większości to chińczyki, nazwę je "youngtimer"ami" z lat 80-90, pojedyncze sztuki innych staruszków a większość zbioru to dzisiejsze popularne marki, trochę Parkerów, dzisiejszych chińczyków, Lamy, Pelikan itp. Pozdrawiam :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, witaj. Nie będę tu stręczycielem ;) , ale spróbuj się zakochać w Noodler'sach. Klasyka i esencja, za nieduże pieniądze. Prawda, że firma robi te perełki dopiero od 2012 roku, ale nawiązują do najlepszych tradycji piórowych. Posiadam Standard'a i w tym roku planuję zarzucić siatkę na Konrada. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeróbki, modyfikacje to trochę za dużo powiedziane, użyłem chyba zbyt mocno brzmiących słów, chyba dobór i wymiana stalówki, spływaka to nie jest jakaś wielka modyfikacja(przeróbka). Postaram się stworzyć ogólny opis, przegląd swoich piór które są delikatnie poprawione lub po prostu bardziej dopasowane dla moich preferencji. Trudno mi samemu oceniać "wielkość" tych zmian, nie wiem czy wstawienie do Parkera Urban stalówki IPG jest czymś skomplikowanym czy zeszlifowanie ziarna z M do F to wielki wyczyn to już oceńcie sami ;) Jak tylko będzie trochę więcej czasu to podzielę się tym wszystkim, dziękuję za miłe przyjęcie do grona forumowiczów :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...