Skocz do zawartości

Monteverde


Gość

Polecane posty

Cześć, wolę Was zapytać, bo tu jest kopalnia wiedzy, niż czytać recenzje w sklepie. Chodzi mi o pióro Monteverde Monza Honey Amber, które jest dostępne za stosunkowo nieduże pieniądze w kilku miejscach w Polsce. Czy ktoś tu może mi przybliżyć, co "autor miał na myśli" pisząc materiał z którego wykonano pióro to włoska żywica "resin". Zapytałem w sklepie, ale mi nic nie odpowiedzieli. Pewnie sami nie wiedzą. Czy czasem nie jest tak, że to pióro zrobione jest z jakiejś pochodnej celuloidu? I w ogóle prosiłbym o garstkę informacji, czy warto kupić to pióro? Bardzo mi z wyglądu przypomina Jinhao 992. Ale to takie pobieżne wrażenie. Będę wdzięczny za każdą uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Franek napisał:

Dziękuję bardzo za garść informacji. Szkoda, że tak to wygląda, już się zatem wyleczyłem z Monteverde. 

Franek, Monteverde Monza to nie jest najlepszy pomysł. To inaczej zapakowane Jinhao 992 z nieco inną stalówką, ale problemy z jakością te same co w przypadku Jinhao.

Do przeczytania,
Marcin

Edytowano przez Pioromaniak.pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pioromaniak.pl napisał:

Franek, Monteverde Monza to nie jest najlepszy pomysł. To inaczej zapakowane Jinhao 992 z nieco inną stalówką, ale problemy z jakością te same co w przypadku Jinhao.

Zwracam honor @ljasinskipl, ale załamka :D 

Rozumiem kopiowanie Sailora, ale pakowanie Jinhao 992 i sprzedawanie pod swoją marką jest dziwne.

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Pioromaniak.pl napisał:

Franek, Monteverde Monza to nie jest najlepszy pomysł. To inaczej zapakowane Jinhao 992 z nieco inną stalówką, ale problemy z jakością te same co w przypadku Jinhao.

Dzięki Marcinie, właśnie moje spostrzeżenie wzięło się stąd, że mam Jinhao 992 i niestety sprawdza się wszystko co tu Panowie piszą. W pierwszym tygodniu, kiedy mój zachwyt wziął i prysł, odpadł  klips. Po prostu pękła cała tuleja. I to się stało, kiedy pióro leżakowało spokojnie w pudełku. Cóż wziąłem klej "kropelka" i skleiłem. Później to było tylko gorzej. Nie mogłem sobie poradzić z centrowaniem stalówki, tzn. z takim ustawieniem, żeby kanał ściekowy w spływaku był równo pod szczeliną. Ile ja się z tym namęczyłem. W końcu zatankowałem pióro i przy pisaniu się skrzywiło. Owszem stalówka nawet, nawet, gładka itd... Ale ten nieszczęsny polistyren, szkoda słów...

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam to z autopsji. Z rozpędu kupiłem tuzin tych Jinhao. Na pierwszy rzut oka 992 wydaje się być rzeczą niemożliwą do zaistnienia (przez moment kosztowało nawet 1 USD/szt.), ale przy odrobinie szczęścia i kilku egzemplarzach, można trafić na dobry egzemplarz. Ale nie za cenę Monzy :).

Marcin

Edytowano przez Pioromaniak.pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jak podoba Ci się ten kształt pióra to wyszukaj sobie na ebay pióro Lingmo Lorelei to pierwszy klon Sailor'a i pióro doczekało się nawet aluminiowej wersji, ceny na poziomie 40-45zł są też transparentne od 35zł. Stalówki EF i F :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, penmaister napisał:

Cześć. Jak podoba Ci się ten kształt pióra to wyszukaj sobie na ebay pióro Lingmo Lorelei to pierwszy klon Sailor'a i pióro doczekało się nawet aluminiowej wersji, ceny na poziomie 40-45zł są też transparentne od 35zł. Stalówki EF i F :)

Dziękuję Ci za podpowiedź i celne spostrzeżenie. Właśnie stąd moje pytania, bo podoba mi się ten kształt pióra. Jakiś wewnętrzny sentymentalizm. Trafiłeś w 10 !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam zarówno Jinhao 992 jak i Lingmao. 

Lingmao też pęka na końcu korpusu (mam wersję przeźroczystą) ale jakość wykonania jednego i drugiego pióra jest nieporównywalna (na korzyść Lingmao). Widać to szczególnie jeśli po stalówce i spływaku. sposób mocowanie stalówki/spływaka jest zupełnie inny. Do Lingmao możesz przełożyć stalówkę pilota (np z modelu plumix/pluminix). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...